ua en ru

"Бізнес-інвест" просить ФДМ перевірити обставини обрання біржі "Перспектива" організатором продажу акцій ОПЗ

Інвестиційна компанія "Бізнес-Інвест" просить Фонд державного майна (ФДМ) перевірити обставини обрання фондової біржі "Перспектива" організатором продажу акцій "Одеського припортового заводу" (ОПЗ). Про це йдеться у зверненні президента компанії Сергія Гребенюка голові ФДМ Ігорю Білоусу.

"Інвестиційна компанія "Бізнес-Інвест" засвідчує Вам свою повагу та звертається до Вас через занепокоєння ситуацією навколо проведення біржового аукціону з продажу 5% акцій "Одеського припортового заводу", який має відбутися 26 серпня 2015 року", - йдеться в документі.

Як наголошується, в грудні 2014 року попереднім керівництвом ФДМ, а саме, заступником голови ФДМУ Ігорем Миронюком, який був призначений на посаду ще за часів екс-Президента України Віктора Януковича, організатором торгів з продажу державного пакета акцій ПАТ "Одеський припортовий завод" було обрано Фондову біржу "Перспектива".

"Представники інвестиційного середовища України також вже звернули увагу на те, що у відкритих офіційних джерелах, зокрема, в різних видах обов'язкової звітності учасників фондового ринку України, інформація про кінцевих власників Фондової біржі "Перспектива" не розкрита. Більше того, ця інформація прихована за багатошаровою структурою великої кількості компаній з різними назвами, але з одними і тими ж адресами. Можливо, це пов'язано з тим, що активну діяльність на фондовому ринку, в тому числі з державними цінними паперами, Фондова біржа "Перспектива" розпочала під час правління Януковича та його мафіозного клану. Отже, не виключено, що вплив на діяльність біржі можуть мати колишні високопоставлені чиновники часів Януковича", - йдеться у зверненні.

У компанії відзначають, що зазначена фондова біржа ніколи не брала участі в приватизації пакетів "інвестиційно привабливих і стратегічно важливих підприємств".

"У 2013 і 2014 роках ФДМУ доручав Фондовій біржі "Перспектива" продаж невеликих державних пакетів тільки двох інвестиційно непривабливих підприємств місцевого значення, ПАТ "НТВЦ "Спектр-Т" і ВАТ "Агропромтехпостач". Через відсутність покупців ці торги були припинені ФДМУ", - розповіли в компанії.

Крім цього, підкреслюється в листі, щодо ділової репутації біржі і виконання нею вимог чинного законодавства у своїй діяльності може свідчити той факт, що рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України від 04.08.2015 року №1212 торги цінними паперами ВАТ "Фондова біржа "Перспектива" були зупинені до 05.12.2015 р. з метою захисту інвесторів та держави.

"У свою чергу Голова НКЦПФР, коментуючи це рішення для ЗМІ, повідомив, що цінні папери Фондової біржі "Перспектива" "повністю відповідають ознакам фіктивності", оскільки, зокрема, "активи компанії становлять сумнівні інструменти; недостатня кількість працівників; низька заробітна плата працівників і те, що ціни на папери біржі створювалися штучно", - йдеться в документі.

"Враховуючи все вищесказане, дії Фондової біржі "Перспектива" на початковому етапі проведення торгів акціями ВАТ "Одеський припортовий завод" вже викликають масу питань. Так, під час розмови посадові особи біржі вже повідомили, що планують провести торги акціями ПАТ "Одеський припортовий завод" в електронній формі з віддаленим доступом, коли, фактично, покупці не будуть знаходитися в одному місці. На думку інвестиційної компанії "Бізнес-Інвест" це суперечить чинному законодавству та інформаційному оголошенню про проведення аукціону, зробленому ФДМУ, в якому зазначено про проведення торгів в приміщенні ФДМУ, де організатор торгів зобов'язаний забезпечити робочі місця для представників кожного учасника торгів", - додали в компанії.

"Бізнес-інвест" також зазначає, що електронна форма торгів несе в собі численні технічні ризики, наприклад, ризик втрати інтернет-сигналу в процесі торгів, ризик маніпулювання результатами в інформаційній мережі та інші, і "є неприйнятним для проведення торгів такої важливості, як продаж державного пакета акцій ПАТ "Одеський припортовий завод", що є одним з найважливіших об'єктів приватизації у 2015 році". Як наголошується, результати аукціону мають величезне значення для формування інвестиційного іміджу України і не можуть ставитися в залежність від ризикових інструментів гравців з неоднозначною репутацією.

"Бізнес-інвест" просить ФДМ перевірити обставини обрання біржі "Перспектива" організатором продажу акцій ОПЗ

"Бізнес-інвест" просить ФДМ перевірити обставини обрання біржі "Перспектива" організатором продажу акцій ОПЗ

"Враховуючи вище зазначене інвестиційна компанія "Бізнес-Інвест" просить Вас, Ігор Олегович взяти під особистий контроль та забезпечити прозоре та професійне проведення біржового аукціону з продажу 5% акцій ПАТ "Одеський припортовий завод" у відповідності з нормами чинного законодавства, в тому числі, гарантувати рівний доступ всіх інвесторів до процедури торгів оголошеному місці їх проведення; провести службову перевірку обставин обрання Фондової біржі "Перспектива" організатором торгів з продажу державного пакета акцій ПАТ "Одеський припортовий завод"; надати принципову оцінку ділової репутації Фондової біржі "Перспектива" і визначитися щодо можливості виконання нею функції організатора торгів з продажу державного пакета акцій ПАТ "Одеський припортовий завод", враховуючи рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.08.2015 р. №1212", - йдеться в листі компанії.