ru ua

Білий дім відреагував на викривальні свідчення Тейлора в Конгресі

Білий дім відреагував на викривальні свідчення Тейлора в Конгресі Ілюстративне фото (pxhere.com)

Білий дім назвав розслідування демократів "нісенітницею" та "наклепницькою кампанією"

Білий дім відреагував на свідчення тимчасово повіреного США в Україні Вільяма Тейлора в рамках розслідування імпічменту президента Дональда Трампа. Про це повідомляє CNN, посилаючись на опубліковану прес-секретаркою Стефані Грішем заявою.

Грішем наполягає на тому, що президент Трамп не вимагав ніякої послуги в України.

"Президент Трамп не зробив нічого поганого - це скоординована наклепницька кампанія від законодавців і радикально обраних бюрократів, які ведуть війну проти Конституції", - заявила вона.

Вона назвала розслідування демократів "нісенітницею" та "наклепницькою кампанією".

Крім того, видання CNN опублікувало головні тези свідчень Тейлора.

  • "Існував нерегулярний, неформальний канал формування політики США щодо України, який включав тодішнього спеціального посланника Курта Волкера, посла Сондленда, міністра енергетики Ріка Перрі".
  • "Посол Сондленд сказав мені, що президент Трамп сказав йому, що він хоче, щоб Зеленський публічно заявив, що Україна буде розслідувати" Бурісму "і нібито втручання України в вибори в США 2016 року".
  • "Президент Трамп наполягав на тому, щоб президент Зеленський заявив, що починає розслідування втручань Байдена і вибори 2016 року, і що Зеленський повинен захотіти зробити це сам".

Раніше РБК-Україна писало, що Тейлор дав свідчення у Конгресі США у справі про імпічмент американського президента Дональда Трампа. Він розповів конгресменам, що адміністрація Трампа поставила умовою підтримки України публічне оголошення президента Зеленського про розслідування щодо компанії Burisma, у якій працював син колишнього віцепрезидента США Джо Байдена.

Нагадаємо, в Конгрес США для дачі свідчень у справі про імпічмент президента Дональда Трампа викликали щонайменше п'ять нинішніх і колишніх високопосадовців адміністрації США.

Додамо, що головний свідок у справі про імпічмент президента Дональда Трампа, посол США в ЄС Гордон Сондленд дав свідчення у Конгресі 17 жовтня, незважаючи на заперечення Державного департаменту.