ru ua

Білорусь дорозмістила п'ятирічні евроблігаціі на 400 млн дол

Білорусь дорозмістила п'ятирічні єврооблігації на суму 400 млн дол. Таким чином, загальний обсяг випуску склав 1 млрд дол. Прибутковість п'ятирічних білоруських євробондів склала 8,25% річних. Відповідну інформацію надали сьогодні в Міністерстві фінансів Білорусії, передає РБК з посиланням на Reuters.
За словами начальника управління білоруського Мінфіну Андрія Смольського, книга заявок, відкрита напередодні вранці, була закрита ввечері того ж дня з перепідписка більш ніж у два рази. При цьому А.Смольський додав, що рішення про дорозміщення було ухвалене у зв'язку з позитивною динамікою на ринку. "Наші папери торгуються вище номіналу", - заявив він.
Нагадаємо, 27 липня ц.р. Білорусь розмістила дебютний випуск суверенних 5-річних єврооблігацій обсягом 600 млн дол. з прибутковістю 9%. Початковий орієнтир прибутковості за євробондами становив 9,0-9,5%, планований обсяг - 500 млн дол. Організаторами розміщення виступили BNP Paribas, Deutsche Bank, Royal Bank of Scotland і "Сбербанк Росії".
Варто відзначити, що в попередньому проспекті до випуску єврооблігацій Білорусь попереджала інвесторів, що одним з ключових ризиків у рамках даного розміщення стають нестабільні відносини між Мінськом і Москвою. "Погіршення відносин Білорусі з Росією може негативно вплинути на поставки енергоносіїв Білорусі і російські інвестиції в Білорусію, що може негативно вплинути на білоруську економіку", - говорилося в документі. У проспекті емісії також наголошувалося, що білоруська економіка характеризується "вузькою експортною базою, залежністю від імпорту, дефіцитами бюджету і платіжного балансу, низькими валютними резервами, опорою на зовнішнє фінансування і мінливими політичним, економічним, соціальним, правовим та нормативним середовищами".
Між тим 26 липня ц.р. міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S & P) надало дебютному випуску суверенних євробондів Білорусії попередній довгостроковий рейтинг пріоритетного незабезпеченого боргу на рівні B +. Пізніше (28 липня ц.р.) міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service присвоїло дебютним 5-річним суверенними єврооблігаціями Білорусії обсягом 600 млн дол з прибутковістю 9% рейтинг на рівні B1.