ru ua

Бюро економічної безпеки має отримати економічні статті КПК та керівництво без "старих кадрів", - УРБ

Бюро економічної безпеки має отримати економічні статті КПК та керівництво без "старих кадрів", - УРБ Фото: бізнес закликає пришвидшити формування конкурсної комісії з відбору керівника БЕБ (Віталій Носач, РБК-Україна)
Автор: РБК-Україна

Український бізнес закликає пришвидшити формування конкурсної комісії з відбору керівника Бюро економічної безпеки, а майбутніх її членів закликають "обирати "нові обличчя", які не мають "інституційної пам’яті" роботи у корумпованих службах.

Про це йдеться в заяві Української ради бізнесу, оприлюдненій у четвер.

Так, члени Української ради бізнесу, до складу якої входить майже 100 бізнес об’єднань, висловили занепокоєність ситуацією навколо створення та формування Бюро.

"Складається враження, що створюється черговий орган зі зміною вивіски, і у бізнесу залишаться ті ж самі проблеми. На сьогодні усі правоохоронні органи залишаються при своїх повноваженнях. Може скластися так, що, приміром, податкова міліція, отримає нову назву. В тексті закону про СБУ із завдань служби виключили виявлення та розкриття правопорушень щодо корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління і економіки, а от доручення чи вказівки в прикінцевих положеннях закону про БЕБ щодо ліквідації цих підрозділів та вивільнення їх працівників немає. Є ризик, що підрозділи "перекочують" до контррозвідки або до захисту національної безпеки", - зазначають автори заяви.

Створення єдиного органу по боротьбі з економічними злочинами із керівництвом, яке раніше не працювало в інших правоохоронних та перевіряючих органах - було ключовою вимогою українського бізнесу, нагадують в Українській раді бізнесу.

Крім того, важливий проєкт змін до КПК, який би мав визначити виключну підслідність економічних злочинів Бюро, багато місяців обговорюється в комітеті з питань правоохоронної діяльності.

Автори заяви також наголошують на важливості створення незалежної, відповідальної і незаангажованої Конкурсної комісії з відбору керівника Бюро.

"Від кандидатури керівника залежатиме якість нового органу. Будь-яка людина із уже існуючих корумпованих органів здатна звести нанівець всі багаторічні зусилля з його створення. Також без призначеного керівника БЕБу не можна створити та зареєструвати орган як юридичну особу і відібрати кращі, не "заплямовані" кадри" - а часу на це залишається все менше.

Представники бізнесу закликають формувати керівництво Бюро виключно із "нових облич", які не працювали раніше у правоохоронних та перевіряючих органах.

Також бізнес-асоціації закликають депутатів Комітету з питань правоохоронної діяльності врахувати пропозиції фахівців і визначити виключну підслідність економічних злочинів БЕБУ, врахувавши відповідні правки до проекту №3959-1 до другого читання.