ua en ru

У "Батьківщині" відреагували на напад на активіста у Херсоні

У "Батьківщині" відреагували на напад на активіста у Херсоні Фото: лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко (прес-служба партії)

Невідомі здійснили напад на Андрія Федоренка

"Батьківщина" вимагає терміново встановити деталі нападу на учасника Вищої аграрної ради та помічника народного депутата від "Батьківщини" Юрія Одарченка - Андрія Федоренка. Про це йдеться у відповідній заяві партії.

Як зазначається, напередодні у Херсоні було скоєно черговий напад на місцевого активіста, мішенню злочинців став "відомий в регіоні борець із рейдерами" Андрій Федоренко. Невідомі обстріляли його автомобіль, поранивши самого Федоренка та водія, який перебував із ним у машині.

"Це вже не перша спроба фізичного тиску на громадських діячів у Херсонській області. Раніше невідомі підпалили авто активіста Дмитра Бухтіярова та побили співробітників обласного штабу "Батьківщини" Станіслава Трошина та Віктора Гаврилюка. Але це перша відверта спроба вбивства", - йдеться у заяві.

Так, "Батьківщина" вимагає терміново встановити деталі нападу на Андрія Федоренка та інших активістів. Крім того, партія вимагає найти і покарати виконавців та замовників цих зухвалих злочинів, а також припинити тиск на українців, які відстоюють порядок та законність в державі - "роблять те, що, на жаль, навіть не намагається зробити правоохоронці та найвища влада".

"Мовчання керівників держави дозволяє криміналу не зупинятися ні перед чим, розуміючи, що покарання радше за все вдасться уникнути. Напади на активістів стали системним явищем. Дня не минає без повідомлень про них. Але це, здається, геть не обходить ані очільників правоохоронних відомств, ані главу держави, покликаного координувати та контролювати їхню роботу. Кількість подібних злочинів вже йде на десятки, а гарант дотримання конституційних прав відбувається формальним "занепокоєнням", - йдеться у заяві.

Крім того, у заяві зазначається, що наразі складається враження, що Україна повертається у "лихі 1990-ті" - часи, коли у країні панував кримінал, а громадяни боялися виходити на вулиці.

"Небайдужі люди, які намагаються протидіяти беззаконню, виявляються цілковито беззахисними. Особливо кричуща ситуація в регіонах. Безпорадність правоохоронців та усунення від проблеми вищого керівництва держави лише заохочує злочинців до нових нападів. Ситуація в країні стає дедалі менш контрольованою. Можновладці, які мали би переймається безпекою громадян, останнім часом опікуються здебільшого виборчою компанією. А правоохоронна система, куди призначають не за професійними якостями, а за особистою відданістю, дедалі частіше використовується владою не для наведення ладу та покарання злочинців, а як інструмент боротьби із політичними опонентами", - зазначають у "Батьківщині".