Азаров: Завдання України - забезпечити якнайшвидшу підготовку угоди про асоціацію з ЄС до підписання

НовиниПолітика    30.03.2012 - 18:36

Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає, що наступним завдання України є забезпечення якнайшвидшої підготовки угоди про асоціацію з ЄС до підписання. Про це прем'єр заявив, коментуючи парафування даної угоди, повідомляє прес-служба уряду.

"Сьогодні в Брюсселі відбулося парафування угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Цей крок знаменує завершення п'ятирічної роботи переговорних команд і є важливим етапом на шляху встановлення нових договірних рамок у відносинах між Україною та ЄС. Наступне завдання - забезпечити якнайшвидшу підготовку угоди до підписання", - сказав Азаров.

За його словами, зі свого боку "уряд України продовжить реалізацію системних перетворень, спрямованих на запровадження високих європейських стандартів у всіх сферах життя нашої держави".

Прем'єр висловив щиру вдячність всім учасникам переговорів як з боку України, так і з боку ЄС за виявлений професіоналізм та налаштованість на досягнення конструктивних результатів.

Відзначимо, за словами міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка, в кращому разі угода про асоціацію буде підписана через 6-12 місяців.

Нагадаємо, раніше сьогодні з посиланням на джерело повідомлялося, що повноцінно провести процедуру ратифікації Україною і ЄС не вдасться. Робота над договором до сих пір не завершена, і парафовані будуть близько 170 сторінок з 1700 сторінок документа. У зв'язку з цим Україна і Євросоюз підпишуть документ, який зобов'язує завершити роботу над рештою розділами до кінця літа.

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top