ua en ru

Аваков повідомив подробиці затримання підозрюваних у викраденні "Апостола"

Аваков повідомив подробиці затримання підозрюваних у викраденні "Апостола" Фото: перша друкована книга в Україні "Апостол"

Викрадачі правили за український першодрук "Апостол" 150 тис. доларів

Фігуранти справи про викрадення першої друкованої книги в Україні "Апостола", затримані у вівторок, 25 квітня, в одному з ресторанів в центрі Києва, є членами злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках антикваріату та працювали "на замовлення". Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, передає прес-служба МВС.

Зі слів Авакова, майже рік департаменти карного розшуку та кримінальної розвідки Нацполіції спільно з Департаментом захисту національної державності СБУ проводили роботу з розшуку раритету.

"Були організовані складні оперативні заходи, відпрацьовані зв'язки можливих підозрюваних і посередників, оперативники працювали безпосередньо в середовищі викрадачів. За наявною інформацією була спроба продажу книги до Російської Федерації", - зазначив очільник МВС.

Аваков додав, що спочатку "продавці" просили за книгу 150 тис. доларів, однак зійшлися на 100 тисячах.

"Оскільки торгувалися вони із працівниками поліції, у результаті отримають не гроші, а термін. Зараз у них тривають обшуки. Можливо, в результаті цієї операції вдасться повернути й інші викрадені артефакти", - сказав глава МВС.

Нагадаємо, раніше у вівторок, 25 квітня у прокуратурі Києва заявили про затримання трьох причетних до крадіжки першої друкованої книги в Україні "Апостол".