ua en ru

Аудиторські перевірки ДФС у 2017 році принесли до бюджету 7 млрд гривень

Аудиторські перевірки ДФС у 2017 році принесли до бюджету 7 млрд гривень Фото: ілюстраційне фото (з відкритих джерел)

Служба сконцентрувалася на перевірках великого бізнесу

В результаті проведення аудиторських перевірок Державної фіскальної служби (ДФС) до держбюджету у 2017 році було перераховано 7 млрд гривень, що на 2 млрд гривень, або на 40% більше, ніж роком раніше. Про це повідомляє прес-служба ДФС.

Аудиторські перевірки ДФС у 2017 році принесли до бюджету 7 млрд гривеньАудиторські перевірки ДФС у 2017 році принесли до бюджету 7 млрд гривеньАудиторські перевірки ДФС у 2017 році принесли до бюджету 7 млрд гривеньАудиторські перевірки ДФС у 2017 році принесли до бюджету 7 млрд гривеньАудиторські перевірки ДФС у 2017 році принесли до бюджету 7 млрд гривень

Фото: результати аудиторських перевірок ДФС за 2017 рік (інфографіка ДФС)

Як повідомляється, відбір план ризикових платників здійснюється автоматично засобами ІТС "Податковий блок". Ризикоорієнтована система постійно оновлюється. Зокрема, у 2017 році двічі переглядався порядок формування плану-графіка документальних перевірок, зокрема переглянуті та вдосконалені 44 ризику, за яким формувалися плани на 2017 і 2018 роки. Вживаються також заходи щодо впровадження електронного доперевірочного аналізу та електронних перевірок.

За рахунок скорочення заходів контролю знижено тиск на платників: за останні 5 років в 3,5 рази зменшено кількість виходів до платників для документального підтвердження ризиків, визначених при відборі.

Вдосконаленням відбору ризиків в операціях з ПДВ суттєво зменшено кількість зустрічних звірок та позапланових перевірок. У той же час, на 10% збільшено кількість планових заходів, в ході яких комплексно відпрацьовуються всі ризики в діяльності платників.

При цьому, акцент у плановій роботі зроблений на великих платників - їх перевірено 9%, середніх - всього 5%, а малих тільки 0,2%.

У 100% запланованих до перевірок платників документально і проведеними донарахуваннями підтверджено ризики несплати податків, що свідчить про якість відбору ризикових платників.

За галузевим принципом були визначені найбільші ризики в діяльності 4,6 тис. платників податків з сумарним обсягом доходів 890 млрд гривень.

У минулому році 63% з 16,6 тис. позапланових перевірок проводилися з причин, які не залежать від ГФС: за зверненнями платників податків і за рішенням суду. Протягом 2016 частка таких перевірок становила 58,5% з 16,1 тис. платників.

Робота підрозділів аудиту ДФС: ризикоорієнтований контроль та зменшення тиску на платників Вибірковість контролю на...

Опубліковано Державна фіскальна служба України 3 квітня 2018 р.

Нагадаємо, за словами глави офісу великих платників податків Державної фіскальної служби Євгена Бамбизова, за останні два роки бюджет недоотримав понад півмільярда гривень через схеми стивідорних компаній.