Арбітраж Стокгольму розгляне справу "Газпрому" і "Нафтогазу" навесні 2021 року

Арбітраж Стокгольму розгляне справу "Газпрому" і "Нафтогазу" навесні 2021 року
Ілюстративне фото (РБК-Україна)

Суперечка двох компаній триває з 2018 року

Стокгольмський арбітраж призначив слухання за позовом "Газпрому" про зміну або розірвання контракту на транзит газу через Україну і за вимогами "Нафтогазу" про стягнення з російської компанії 11,58 млрд доларів в квітні - травні 2021 року. Про це йдеться в річній звітності "Газпрому", повідомляють росЗМІ.

Нагадаємо, "Нафтогаз України" 6 липня 2018 року направив в Стокгольмський арбітраж вимогу про перегляд тарифу на транзит газу. Відзначимо, що контракт на транзит між "Нафтогазом" і "Газпромом" дозволяє сторонам вимагати перегляд тарифу, якщо на газовому ринку Європи відбулися істотні зміни, а також коли тариф не відповідає європейському рівню.

У березні поточного року "Нафтогаз" направив "Газпрому" запит про перегляд тарифу та ініціював переговори у відповідності з контрактом. Зазначено, що підставами для запиту були істотні зміни на газовому ринку Європи. Зокрема, правил встановлення тарифів на транзит після підписання контракту в січні 2009 року, а також невідповідність тарифу європейському рівню.

Після цього російський "Газпром" 14 серпня подав до арбітражу відповідь на вимоги "Нафтогазу України" про перегляд тарифу на транзит газу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся