ru ua

Аксьонов заявив, що кримськотатарського меджлісу не існує

Самопроголошений прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов вважає, що кримськотатарського меджлісу не існує.

Самопроголошений прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов вважає, що кримськотатарського меджлісу не існує. Про це він заявив в інтерв'ю російським ЗМІ.

"З точки зору юридичної поля для мене такої організації не існує. Який меджліс? Організація не була зареєстрована належним чином. Її немає", - заявив Аксьонов.

За його словами, меджліс має відносно невеликий авторитет" серед кримських татар.

"Якби ви провели соціологічне опитування, то переконалися б, що меджліс користується підтримкою від 15% до 20% кримських татар. Оскільки нічого з тих програм, які заявлялися з 1991 року в Україні, меджліс не виконав", - додав "прем'єр".

Аксьонов також додав, що всі дії, які будуть спрямовані на невизнання приєднання Криму до Росії, будуть переслідуватися за законом, і "буде дуже жорстка позиція".

"Всіх, хто буде зіштовхувати лобами людей на міжнаціональному грунті, я тим чи іншим способом або з Криму выдворю, або вони отримають оцінку в кримінальному порядку. Але ніхто цим займатися безкарно не буде", - заявив він.

Нагадаємо, 16 вересня співробітники ФСБ влаштували обшук в будівлі кримськотатарського меджлісу. Пізніше повідомлялося, що меджліс кримських татар виселяють з приміщень у Сімферополі.

У той же час український омбудсмен підозрює російські влади у цілеспрямованій дискримінації кримських татар за національною ознакою. Крім того, стурбованість обшуками в меджлісі кримськотатарського висловив Євросоюз.