ua en ru

За 2017 рік працівники аварійної служби "Чернівцігазу" відреагували на більше ніж 12 тис. викликів

За 2017 рік працівники аварійної служби "Чернівцігазу" відреагували на більше ніж 12 тис. викликів Фото: газ (kmu.gov.ua)

Щодоби аварійно-диспетчерська служба ПАТ "Чернівцігаз" приймає близько двох сотень викликів

Впродовж минулого року працівники АДС ПАТ "Чернівцігаз" здійснили 12,2 тис. виїздів до споживачів природного газу. В середньому за добу на екстрений номер "104" надходить близько 200 аварійних заявок, більше половини з яких припадають на обласний центр. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Щодоби аварійно-диспетчерська служба ПАТ "Чернівцігаз" приймає близько двох сотень викликів. Лише у м. Чернівці, де споживачами газу є понад 94 тисяч сімей, за добу аварійна бригада виїжджає на виклики в середньому до 30 разів.

"Для оперативної роботи та ліквідації аварій, працівники повинні мати усе необхідне – від матеріалів і обладнання, до заправленого автомобіля. Щороку заплановані витрати на потреби аварійної газової служби зростають. Це пов’язано із підвищенням цін на паливно-мастильні матеріали та зношеністю техніки. З 16 автомобілів, які експлуатуються аварійно-диспетчерською службою "Чернівцігазу", 13 - потребують заміни", - зазначає начальник АДС ПАТ "Чернівцігаз" Юрій Андронійчук.

Експлуатація зношених автомобілів обходиться в середньому в два рази дорожче, аніж сучасних авто. Однак, заміна автотранспорту неможлива через діючу нині тарифну політику. Для того, щоб оновити автопарк аварійних машин компанії необхідно витратити близько 1,5 млн гривень.

В порівнянні з 2016 роком, кількість викликів у 2017 році зменшилась на 11%. Загалом у 2017 році було здійснено 12,2 тис. виїздів. Найбільша кількість викликів зафіксована в м. Чернівці, Вижницькому та Кіцманському районах Чернівецької області.

Основною причиною звернень до аварійної служби є витоки газу на внутрішньобудинкових газових мережах. Так, впродовж 12 місяців минулого року аварійні бригади виявили та ліквідували 5,2 тис. витоків газу в будинках споживачів Чернівецької області, з них 2,3 в м. Чернівці.

За даними аварійно-диспетчерської служби найчастіше проблеми при користуванні природним газом у побуті виникають при самовільному встановленні, заміні газового обладнання, експлуатації абонентами газових приладів в неналежному технічному стані та недотримання вимог безпеки під час користування газовими приладами. У 2017 році нехтування правилами безпеки стало причиною 15 випадків отруєння чадним газом.