"Київводоканал" створив дирекцію з реконструкції Бортницької станції аерації

У системі ВАТ "АК "Київводоканал" створено Дирекцію з реконструкції Бортницької станції аерації (БСА) та інших інфраструктурних об'єктів. Про це повідомляють у прес-службі акціонерного товариства.

До складу окремого підрозділу увійшли фахівці, які зараз будуть займатися постійним супроводом співробітництва між українськими та японськими фахівцями, для прискорення підписання кредитної угоди і можливості швидше почати реалізацію проекту реконструкції БСА.

Нагадаємо, в липні цього року делегація Міністерства закордонних справ Японії та Японського агентства міжнародного співробітництва JICA на чолі з віце-президентом Хідеакі Томич прибула на БСА з метою огляду стану очисних споруд і проведення переговорів щодо реалізації реконструкції станції.

Українська сторона, своєю чергою, заявила про готовність надавати всю необхідну інформацію і всебічно допомагати консультантам агентства для плідного та ефективного співробітництва в частині адаптації існуючого проекту під вимоги японської сторони.

Бортницька станція аерації є одним з найнебезпечніших екологічних об'єктів, розташованих на території міста Київ. Сьогодні вона перебуває у стані, який у будь-який момент може призвести до екологічної катастрофи.

Як повідомлялося, Японія має намір фінансувати проект реконструкції БСА в розмірі 110 млрд ієн (1,1 млрд дол.) на дуже вигідних для України умовах (кредит надається на 40 років під 0,1% з можливістю відстрочки платежу на 10 років).

На початку липня Кабмін виділив 109 млн грн на реконструкцію Бортницької станції аерації. З виділених 109 млн грн коштів, 5 млн грн направили на коригування проектної документації та розробку робочої документації п'ятого пускового комплексу першої черги, 104 млн грн - на реалізацію проекту з будівництва п'ятого пускового комплексу першої черги.

У червні тодішній глава КМДА Володимир Бондаренко заявив, що Київ отримав кредит на 1 млрд дол. під 0,1% на 40 років, кошти якого підуть на Бортницьку станцію аерації і проект модернізації 90 вагонів метрополітену.

"Є величезна проблема Бортницької станції аерації. Роботу по ній ми двічі активно провели з японцями прямо тут, у Києві... Підписані відповідні документи. Йдеться про кредит близько 1 млрд дол. Відповідно до цього кредиту, який видається на 40 років під 0,1%. Він дасть можливість повністю перебудувати в екологічно безпечний цей об'єкт, а також знищити мулові накопичення, які там знаходяться", - зазначав Бондаренко.

Раніше, в лютому, в Міністерстві екології та природних ресурсів заявляли, що опрацьовують питання про виділення 30 млн грн на модернізацію Бортницької станції аерації.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся