ru ua

Кабмін виділив 109 млн грн на реконструкцію Бортницької станції аерації

Кабінет міністрів України на своєму сьогоднішньому засіданні схвалив постанову про виділення Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства 109 млн грн для фінансування у 2014 р. проектних та будівельних робіт по проекту "Реконструкція споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництво технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації".

Кабінет міністрів України на своєму сьогоднішньому засіданні схвалив постанову про виділення Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства 109 млн грн для фінансування у 2014 р. проектних та будівельних робіт по проекту "Реконструкція споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництво технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації". Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

Віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман повідомив, що зазначені кошти виділені за рахунок залишку коштів Державного фонду охорони навколишнього природного середовища, який утворився на 1 січня 2014 р.

Він нагадав, що уряд Японії має намір надати кредит під проект реконструкції станції аерації у розмірі 112 млрд єн за умов співфінансування проекту урядом України. Кредит надається на 40 років під 0,1% та з можливістю відстрочки платежу на 10 років. Окрім того, умовами кредитування передбачене і використання новітніших японських технологій та обладнання.

"Основною з умов кредитування цього проекту урядом Японії є обов'язкове співфінансування українською стороною. Кабінет міністрів з цим погодився і виділив сьогодні необхідні кошти", - сказав Гройсман.

Він уточнив, що з виділених 109 млн грн коштів, 5 млн грн спрямують на коригування проектної документації та розроблення робочої документації п'ятого пускового комплексу першої черги, 104 млн грн - реалізації проекту будівництва п'ятого пускового комплексу першої черги.

За словами Гройсмана, реконструкція Бортницької станції аерації дозволить уникнути техногенної та екологічної катастрофи і вирішить основні проблеми, пов'язані з очисткою стічних вод й утилізацією осаду на станції.

Раніше перший віце-прем'єр-міністр України Віталій Ярема прогнозував, що реконструкція Бортницької станції аерації розпочнеться у вересні 2014 р.