"Барселона" розгромила мадридців, "Сіті" обіграв "Челсі", а "Інтер" переміг "фіалок"

Лідерство "Барселони" завдяки кращій різниці м'ячів зміцнилося після гри з "Райо Вальєкано", в якій Ліонель Мессі встановив новий рекорд. Гол Саміра Насрі допоміг "Манчестер Сіті" перемогти "Челсі" і вийти у чвертьфінал Кубка Англії, куди також пробився чинний володар трофею "Віган". Свій перший матч в 2014 році форвард "Інтернаціонале" Мауро Ікарді відзначив голом, який приніс міланцям перемогу у зустрічі з "Фіорентиною". Чинний чемпіон "Баварія" і дортмундська "Боруссія" відсвяткували крупні перемоги у багатому на голи турі німецької першості.

Іспанія

"Барса" влаштувала на "Камп Ноу" порку столичному "Райо Вальєкано" - 6:0. Почалося все з швидкого голу Адріано, забитого приголомшливим ударом з дистанції. Штатний дубль зробив Ліонель Мессі поліпшивши рекорд Тельмо Сарри за кількістю голів у чемпіонаті Іспанії у складі одного клубу. В активі 26-річного аргентинця таких вже 337. Авторами ще трьох забитих м'ячів стали Алексіс Санчес, Педро Родрігес і Неймар.

Тим часом мадридський "Атлетіко" підходив до домашньої зустрічі з "Вальядолідом" на тлі серії з трьох поразок і гольової засухи 274 хвилини. Півзахисник Рауль Гарсія швидко виправив становище, розпечатавши ворота гостей вже на третій хвилині. Відразу після цього кращий бомбардир команди Дієго Коста забив свій 21-й м'яч у національній першості. Риску підвів гол захисника Дієго Годіна - 3:0.

В іншій зустрічі "Леванте" переграв "Альмерію" (1:0), а "Вільяреал" поступився на своєму полі "Сельті - 0:2.

Англія

Стеван Йоветіч вивів команду Мануеля Пеллегріні вперед у першому таймі, а в середині другої половини вийшовший на заміну Насрі встановив остаточний результат - 2:0. Француз провів перший за п'ять тижнів матч і вразив ворота, скориставшись пасом Давида Сільви.

Путівку до чвертьфіналу здобув і суперник "Манчестер Сіті" по фіналу Кубка англійської ліги "Сандерленд". Підопічні Густаво Пойета здолали "Саутгемптон", забивши єдиний гол. Його автором став Крейг Гарднер, який відзначився на початку другого тайму розкішним ударом здалеку.

Чинний володар трофею "Віган", який виступає у другому за силою дивізіоні виявився сильнішим за "Кардіфф Сіті" - 2:1. Вирішальний гол на рахунку Бена Уотсона, який відзначився у фінальному матчі 2013 року з "Манчестер Сіті".

Італія

У Флоренції зустрічалися четверта і п'ята команди серії А, хоча господарі випереджали міланців на вагомі вісім очок. "Нерадзуррі" зазнали поразки в п'яти попередніх матчах на виїзді, а аналогічний поєдинок у минулому сезоні програли з рахунком 1:4.

Тим не менш першими забили саме вони, а точніше Родріго Паласіо. "Фіорентина" відігралася після перерви, коли відзначився Хуан Гуардадо. Долю зустрічі вирішив вихід на поле Ікарді, для якого цей матч став першим в 2014 році. У господарів також відбулося довгоочікуване повернення. Вперше з вересня в бій було кинуто Маріо Гомеса, який відновився від травми зв'язок коліна, хоча незабаром після цього пошкодив литковий м'яз Гуардадо.

Німеччина

Підопічні Хосепа Гвардіоли досягли 19-ої перемоги в чемпіонаті багато в чому завдяки Джердану Шачирі. Швейцарський півзахисник замінив травмованого Франка Рібері і за вісім хвилин забив два голи, після чого мюнхенський клуб повів 3:0. Перший м'яч у ворота "Фрайбурга" влетів на 19-й хвилині, коли точний удар головою вдався Данте. Крапку ж у матчі поставив вийшов на заміну Клаудіо Пісарро, який відзначився у другому таймі.

Займаюча третє місце дортмундська "Боруссія" з тим же рахунком розгромила вдома "Айнтрахт" з Франкфурта. П'єр-Емерік Обамеянг вивів господарів вперед, скориставшись пасом Генріха Мхітаряна, а на 20-й хвилині успішно зіграв на добиванні - 2:0. На початку другого тайму Роберт Левандовскі реалізував пенальті, після чого точним ударом відзначився новачок команди Мілош Йоич, який перебрався в Дортмунд в січні.

"Боруссія" до мінімуму скоротила відставання від другої команди чемпіонату "Байєра", який поступився на своєму полі "Шальке" - 1:2. Переможний гол у складі гостей забив Клаас-Ян Хунтелаар. Ще в першому таймі гості вийшли вперед після удару Леона Горецки, але за ним пішов автогол Феліпе Сантани. Таким чином леверкузенці зазнали п'ятої поразки в семи зустрічах.

Хет-трик Домініка Кюмбеля допоміг аутсайдеру першості "Айнтрахту" з Брауншвейга здобути важливу перемогу над "Гамбургом", ще одним клубом, який веде боротьбу за виживання, - 4:2. "Хоффенхайм" завдяки дублю Свена Шипплока обіграв "Штутгарт" (4:2), а "Вердер" і "Боруссія" з Менхенгладбаха розійшлися миром - 1:1.