ru ua

Виходець із СРСР зізнався у крадіжці корпоративної інформації у США

Виходець із СРСР зізнався у крадіжці корпоративної інформації у США Фото: світова кіберзлочинність (Reuters)

Трейдер зі штату Атланта (США) Ігор Дубовий зізнався в американському суді в участі у міжнародній хакерській мережі

Трейдер зі штату Атланта (США) Ігор Дубовий зізнався в американському суді в участі у міжнародної хакерської мережі, яка добувала і використовувала для торгівлі на фондовому ринку корпоративну інформацію, повідомляє Reuters.

Як зазначається, Дубового було заарештовано в серпні минулого року, як і ще кількох обвинувачених у цій справі, яка вважається найбільшою такого штибу за всю історію фондового ринку США.

Всього за нею проходить більше 30 людей, в основному вихідців з колишнього СРСР. За даними Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC), учасники мережі заробили на цій схемі понад 100 мільйонів доларів.

Інший підозрюваний у зломах фігурант Олександр Гаркуша зі штату Джорджія визнав себе винним минулого місяця у Федеральному суді Нью-Йорка.

В серпні 2015 року прокуратура Брукліна (Нью-Йорк) пред'явила звинувачення чотирьом трейдерам: Віталію Корчевскому, екс-менеджеру хедж-фонду у Глен-Міллс, Пенсільванія; Владиславу Халупському із Брукліна, вихідцю з української Одеси; Леоніду Момотку та Олександру Гаркуші зі штату Джорджія. Ще одне звинувачення було оприлюднено публічно і прокурорами пред'явлено прокурорами Нью-Джерсі - Івану Турчинову і Олександру Єременку, двом ймовірним хакерам, які живуть в Україні; українському трейдеру Павлу Дубовому; Аркадію Дубовому та його синові Ігорю Дубовому, що живуть у штаті Джорджія.

Вихідці із СРСР кілька років зламували сервери міжнародних агентств, які спеціалізуються на розкритті інформації - PRNewswire, Marketwired і Business Wire. Потім ще не опубліковані прес-релізи передавалися учасникам ринку і використовувалися для операцій з акціями десятків компаній, включаючи Boeing, Hewlett-Packard, Caterpillar і Oracle.

Нагадаємо, раніше український хакер Сергій Вовненко зізнався в зараженні 13 тисяч комп'ютерів крадіжці кредиток.