ua en ru

В Україні припинено ретрансляцію ще двох російських телеканалів

В Україні припинено ретрансляцію ще двох російських телеканалів Фото: саморегулювання українського телеринку (прес-служба КРРТ)

Як уточнили у прес-службі Нацтелерадіо, дистриб'ютор "вирішив самостійно відмовитися" від поширення "Ностальгії" і "Хто є Хто"

Дистриб'ютор низки телерадіопрограм ТОВ "Рекламна телевізійна група" вирішило самостійно відмовитися від поширення російських телеканалів "Ностальгія" і "Хто є Хто" через їхню невідповідність вимогам українського законодавства. Про це з посиланням на отримане відповідне повідомлення від компанії повідомили напередодні у прес-службі Нацради України з питань телерадіомовлення.

Згідно з листом ТОВ, моніторинг змісту іноземних програм "Ностальгія" і "Хто є Хто" виявив наявність у їхньому ефірі аудіовізуальних творів, що не відповідають вимогам законів "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України" та "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки".


Зокрема, дистриб'ютор вирішив припинити з 4 квітня розповсюдження телепрограм "Ностальгія" і "Хто є Хто" з одночасним блокуванням їх сигналу для провайдерів програмної послуги для недопущення порушення законодавства і належного захисту інформаційного простору України.

Рекламная Телевизионная Группа, яка є дистриб’ютором низки телерадіопрограм, вирішила самостійно відмовитися від розповс...

Posted by Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення on Friday, April 8, 2016

Своєю чергою, регуляторний орган лише "привітав такий приклад саморегулювання галузі". При цьому, як зазначається, відділ моніторингу Нацтелерадіо "постійно аналізує розповсюдження програм іноземних мовників, вживаючи необхідні заходи при виявленні порушень".

Згідно з довідкою регулятора, у 2016 прийнято рішення про припинення ретрансляції майже 30 російських мовників, які не виконують норм українського законодавства.

Нагадаємо, місяцем раніше в Україні заборонили ще 14 російських телеканалів.

Також повідомлялося, що регулятор попросив РНБО застосувати персональні санкції до 38 російським ЗМІ.