Вчений із Гарварду використав бактерію у якості флешки
Якщо технологія отримає подальший розвиток, то в ДНК обсягом один кубічний міліметр можна буде помістити 1 млрд гігабайт інформації
Вченому-генетику Гарвардського університету Сету Шіпману вдалося зробити прорив у технології запису на органічні матеріали, а саме в ДНК кишкової палички. Про це повідомляє наукове видання Science.
Як зазначається, вчене співтовариство вразив обсяг записаних даних.
Якщо раніше на клітку могли записати максимум 11 байт, то Шіпману вдалося збільшити записаний обсяг інформації у десять разів - цей обсяг можна порівняти з коротким повідомленням або паролем, що важко зламати.
Водночас записані дані вдалося безпомилково прочитати з нащадків бактерії.
Якщо технологія отримає подальший розвиток, то в ДНК обсягом один кубічний міліметр можна буде помістити 1 млрд гігабайт інформації.
Втім, дослідники наразі висловлюють песимізм щодо можливості розвитку такої технології у найближчому майбутньому.
За даними видання, в окремих видах бактерій, наприклад, Sulfolobus tokodaii, можна зберігати до 3 КБ в одній ДНК. Таким чином, цілком імовірним є застосування цієї технології у флешках або твердотільних накопичувачах уже незабаром.
Нагадаємо, у квітні Microsoft винайшов "нескінченну флешку". Розроблена технологія дозволяє записати на знімний носій усі існуючі на сьогодні цифрові дані. Як зазначалося, сховище нового типу базуватиметься на десяти мільйонах довгих олігонуклеотидів з молекулами ДНК.
Раніше британські вчені записали Біблію на "вічний" диск. Це технологічне відкриття було зроблено за допомогою лазера і надкоротких імпульсів.