ru ua

У Росії до кінця доби заблокують 13 торрент-трекерів, зокрема Rutor.org

У Росії до кінця доби заблокують 13 торрент-трекерів, зокрема Rutor.org Фото: тотальне блокування торрент-трекерів у РФ

Це стане першим реалізованим рішенням про довічне блокування за розширеним антипіратським законодавством

У Росії в середу 20 січня набули чинності рішення Московського міського суду про довічне блокування торрент-трекера Rutor.org і ще 12 веб-сайтів, повідомляє РБК.

Як зазначається, наразі більшість ресурсів є доступні для користувачів, але протягом доби провайдери заблокують їх назавжди.

Як повідомили сьогодні у прес-службі Мосміськсуду, рішення за позовом ТОВ "Базилевс дистрибьюшен" про захист виключних прав на аудіовізуальні твори вступило в законну силу.

Решение Московского городского суда о пожизненной блокировке rutor.org вступило в законную силу Московский городской су...

Опубліковано Московский городской суд 19 січня 2016 р.

По суті, як зазначають експерти, це стане першим реалізованим рішенням про довічну блокування торрент-трекерів по розширеному антипіратського законодавства (діє від травня 2015 року).

"Базилевс дистрибьюшен", що входить до групи Bazelevs Тимура Бекмамбетова і займається виробництвом художніх і рекламних роликів, поскаржився до Мосміськсуду ще в минулому році. У жовтні суд задовольнив претензії компанії і прийняв рішення про "вічне" обмеження доступу до 12 торрент-трекерів. У списку сайтів є Rutor.org - один з найпопулярніших в Рунеті торрент-трекерів із 30,4 млн відвідувань у грудні.

Крім Rutor.org, довічного блокування зазнають також майданчики www.Bobfilm.net, www.Dream-film.net, www.Kinokubik.com, www.Kinozal.tv, www.Kinobolt.ru, www.Seedoff.net, www.Torrentor.net, www.Tushkan.net, www.Tvserial-online.net, www.Wood-film.ru і www.Kinovo.tv.

Число відвідувань користувачами всіх потрапили під блокування інтернет-ресурсів в грудні склало близько 100 мільйонів (статистика Similarweb).

Як розповів РБК прес-секретар Роскомнагляду Вадим Ампелонский, сьогодні надійшло два рішення про довічну блокування онлайн-ресурсів: перше стосується якраз 12 ресурсів за позовом "Базилевс дистрибьюшен", друге - сайту Bigcinema.tv (відвідуваність в грудні - майже 70 мільйонів), претензії до якого висувала компанія "Мережа телевізійних станцій" у зв'язку з порушенням прав на серіал "Лондонград".

Всі згадані в судових рішеннях веб-сайти вже внесено в реєстр Роскомнадзора, а сьогодні ввечері оператори отримають повідомлення про довічну блокування і повинні будуть приступити до її здійснення. Як уточнив представник РКН РФ, сайти будуть блокуватися по доменному імені.

У "Базилевс дистрибьюшен", як повідомили в юрдепартаменті компанії, "привітали вступ рішення про довічну блокування в законну силу", додавши, що воно "повинно допомогти в обмеженні поширення піратських фільмів у Рунеті".

Втім, частина сайтів, перерахованих у рішеннях Мосміськсуду (наприклад, Kinozal.tv і Tvserial-online.net), на момент написання матеріалу була доступна в РФ.

Нагадаємо, раніше користувачі RuTracker подали колективну скаргу до Мосміськсуду на довічне блокування.

Як повідомлялося напередодні, радник Путіна з питань Інтернету спростував зв'язки з нелегальним торрент-трекером.