ua en ru

З початку року з "Чернігівгазу" звільнилися 227 працівників

З початку року з "Чернігівгазу" звільнилися 227 працівників Ілюстративне фото (УНІАН)

Негативна тенденція плинності кадрів в газорозподільної компанії Чернігівській області спостерігається вже не перший рік

Через низьку заробітну плату з компанії "Чернігівгаз" масово звільняються фахівці. За січень-серпень 2018 року підприємство залишили 227 працівників. На сьогоднішній день недокомплектація кадрами досягла 20%. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Негативна тенденція плинності кадрів в газорозподільної компанії Чернігівській області спостерігається вже не перший рік. За станом на кінець 2016 року, у співвідношенні кількості вакантних посад до штатної чисельності працівників, на підприємстві не вистачало 11,8% фахівців, у 2017 році - 14,8%, а на кінець серпня 2018 - 20,0%. Така динаміка свідчить про високий і прогресуючому рівні дефіциту кадрів.

Частка витрат на оплату праці персоналу в тарифі "Чернігівгазу" становить 40,4%. Сам тариф на розподіл природного газу, який є лише складовою частиною загальної ціни кубометра і дорівнює 10% або 75 коп., затверджується НКРЕКП. Останній раз тариф підвищувався 2,5 роки тому.

На виконання вимог законодавства щодо підвищення мінімалки, в 2017 році компанія збільшила оплату праці персоналу на 56%, а протягом 2018 - на 12,2%. Однак коштів, закладених у тариф на розподіл природного газу на оплату праці, недостатньо для підвищення її до конкурентоспроможного рівня. Зараз середній рівень зарплати в "Чернігівгазі" становить 5,6 тис. гривень, що майже на 3,5 тис. гривень менше середнього рівня по промисловості України і на 1,5 тис. гривень менше по Чернігівській області.

На сьогоднішній день у компанії залишаються незаповненими 400 вакансій. Найбільш критична ситуація з фахівцями технічного сектору, задіяних на газонебезпечних роботах - слюсарями, майстрами служби експлуатації, а також водіями. Не вистачає близько 300 фахівців робочих професій. Останнім часом підвищена плинність кадрів спостерігається і серед інженерних спеціальностей.

За словами технічного директора "Чернігівгазу" Віталія Черчовича, така тенденція може привести до проблем з вмістом газових мереж в належному стані і своєчасним виконанням ремонтів та заміни обладнання, що в свою чергу загрожує безперервного газопостачання споживачів.

"Враховуючи специфіку нашої діяльності, яка полягає в цілодобовому та безаварійному забезпечення жителів області газом, втрата кожного кваліфікованого працівника для нас є критичною. Адже першочерговим завданням для нас є безпека споживачів. Звичайно, нові кадри приходять, але для того, щоб виростити з них професіоналів, потрібно щонайменше 2-3 роки, а ще їм потрібні наставники. Однак люди, які цінують свою кваліфікацію, не утримуються і йдуть шукати іншого, більш оплачуваної роботи", - зазначає Віталій Черчович.

Профспілка працівників "Чернігівгазу" бачить єдиний шлях вирішення проблеми з відтоком кадрів у зміні підходу до формування тарифної виручки компанії. І зі своєї сторони в черговий раз звертається до НКРЕКП та Уряду з вимогою врахувати в тарифі на розподіл газу підвищення зарплат газовиків до рівня середньої по промисловості. У разі ігнорування вимог профспілок, працівники галузі можуть почати акції протесту.