В Україні презентовано "Онлайн будинок юстиції"
Після тестування в Києві новий електронний проект Мін'юсту запустять по всій країні
В Міністерстві юстиції України 7 квітня відбулася презентація нового електронного проекту - "Онлайн будинку юстиції". Про це сьогодні повідомили у прес-службі Мін'юсту.
Як зазначається, проект стане продовженням ініціативи впровадження онлайн-сервісів, яка з минулого року діє на сайті Мін'юсту.
Крім вже існуючих послуг, "Онлайн будинок юстиції" поповниться більш ніж 20 новими сервісами.
Як заявив міністр юстиції Павло Петренко, даний проект - це додаткові можливості для кожного українця, який користується Інтернетом. "Більше 20 додаткових сервісів для наших громадян у режимі онлайн, відсутність необхідності спілкуватися із чиновником і можливість отримати послугу за кілька хвилин", - уточнив Петренко.
Пілотний проект реалізується на базі Головного територіального управління юстиції в м. Києві і згодом буде поширений на всю країну.
"Онлайн будинок юстиції – це концепція, яка зараз тестується на прикладі міста Києва. Після тестування ми презентуємо даний проект на засіданні уряду. Не сумніваюся, що Кабмін підтримає поширення даної ініціативи на всю країну, тому до кінця цього року він стане реальністю для всієї країни", - наголосив Петренко.
За словами начальника Головного територіального управління юстиції в м. Києві Станіслава Куценка, користуватися "Онлайн будинком юстиції" можуть, згідно із принципом екстериторіальності, всі без винятку громадяни з будь-якої точки світу. "Єдина необхідна умова - наявність Інтернету. При цьому інтерфейс розроблено таким чином, щоб не висувати значних вимог до якості мережі", - сказав він.
Паралельно з новими сервісами на порталі "Онлайн будинку юстиції" буде реалізовано соціальний ліфт, завдяки якому на роботу до органів юстиції громадяни зможуть потрапити без зв'язків, а відповідно до своїх знань, умінь і навичок.
Як уточнили у прес-службі, даний проект реалізується за участю американської компанії Dell.
Нагадаємо, Мін'юст планує надавати частину нотаріальних послуг через Skype.
Раніше Петренко анонсував переведення всіх сервісів Мін'юсту в електронний формат, а також запропонував зробити доступ до реєстру речових прав на нерухоме майно безоплатним. За минулий рік відповідними послугами на загальну суму 3,5 мільйона гривень скористалися понад 100 тисяч громадян.
Крім того, за підсумками року іншим державним онлайн-сервісом - для реєстрації бізнесу - скористалися близько двох мільйонів українців.