ua en ru

Медведєва нагородили в Китаї російським шоломом віртуальної реальності

Медведєва нагородили в Китаї російським шоломом віртуальної реальності Фото: Медведєв в ході інтерактивного тестування автопокраскового тренажера на інвестофорумі в Сочі

Небайдужий до гаджетів прем'єр РФ не залишився без сувенірів за підсумками присвяченої Інтернету конференції у КНР

Прем'єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв під час нещодавнього візиту до Китаю отримав у подарунок новий шолом віртуальної реальності. Про це за підсумками Другої всесвітньої конференції з питань Інтернету (Учженський форум) повідомляє РБК.

По закінченні основної панелі китайського форуму, присвяченої проблемам розвитку інтернет-економіки та IT-сфери, її учасникам подарували по шолому віртуальної реальності: Медведєву переносний пристрій вручили особисто, а очільнику китайської Alibaba Джеку Ма - передали через помічників, уточнив гендиректор російської компанії Fibrum ("Фібрум") Ілля Флакс, який і вручав дані пристрої.

Пізніше, згідно зі стенограмою зустрічі, голова російського фонду "Сколково" Віктор Вексельберг подякував найбільшому онлайн-торговцю КНР, що володіє інтернет-холдингом Alibaba Group, за "допомогу в комерціалізації" російської технології.

Перед російськими делегатами під час IT-конференції виступили лідери китайських інноваційних компаній, серед яких були засновник телекомунікаційної групи Tencent Поні Ма і президент виробника обладнання ZТE Ліжун Ші.

Як зазначається, пристрій Fibrum Pro, що дістався Медведєву, являє собою конструкцію із двома лінзами, у яку поміщається смартфон діагоналлю від 4 до 6 дюймів на базі будь-якої операційної системи - iOS, Android або навіть Windows Phone. Для роботи із шоломом потрібно завантажити і запустити на смартфоні спеціальний додаток або гру, після чого вставити мобільний гаджет у шолом. Керувати грою можна за допомогою погляду, утримуючи його, зокрема, на кнопці "старт" для запуску.

Продажу Fibrum Pro розпочалися в липні 2015 року при вартості пристрою залежно від комплектації в розмірі близько 7 тисяч рублів у мережі re:Store. За період із липня по листопад "Фібрум" оприлюднив дані щодо продажу приблизно 7 тисяч пристроїв на суму понад 40 млн руб.

Медведєва нагородили в Китаї російським шоломом віртуальної реальності

Фото: російський прем'єр Медведєв традиційно позиціонує себе як одного з найбільш активних лобістів розвитку інноваційних технологій у РФ (Spotblog.pro)

Компанію Fibrum (РФ) засновано у 2014 році Флаксом і главою холдингу Inventive Retail Group, що володіє re:Store, Філіпом Генсом. Останній має 60% акцій компаній, тоді як у розпорядженні Флакса перебуває решта 40%. Штат фірми на сьогодні складається із 25 співробітників. Втім, суму інвестицій та фінансові показники Fibrum не розкриває.

Свій перший продукт - шолом віртуальної реальності - російський IT-розробник випустив на ринок тільки у 2015 році, займаючись до цього здебільшого розробкою ігор. Від серпня 2015 року компанія є резидентом IT-кластеру мобільних технологій "Сколково". Наприкінці літа Fibrum переміг у конкурсі AliExpress Challenge в номінації "Готовий продукт для просування на російському ринку".

За даними російського прес-офісу Alibaba, шоломи Fibrum Pro з'явилися на AliExpress із 15 грудня, а придбати їх спочатку можуть тільки користувачі з Росії, Білорусі та Казахстану. Вартість Fibrum Pro на інтернет-майданчику китайського трейдера становить 5990 рублів.

Крім того, під час виступу на Учженському форумі співзасновник Fibrum Ілля Флакс звернувся до представників компаній ZTE і Huawei, які випускають у тому числі смартфони, з діловою пропозицією. "Ми шукаємо сильного технологічного партнера для виробництва пристроїв та можемо зробити спільний продукт - шолом віртуальної реальності під вже існуючі телефони в лінійці", - сказав російський IT-підприємець, додавши також про готовність продуктів компанії до міжнародного запуску. Своєю чергою, Медведєв порадив і надалі "для просування своїх продуктів" використовувати "прямі контакти, без участі голови уряду".

В осяжній перспективі, до 2018 року, світовий ринок віртуальної реальності, згідно з підрахунками консалтингової компанії Sophic Capital, сягне 7 млрд дол. У найближчу п'ятирічку, за даними дослідницького підрозділу BI Intelligence порталу Business Insider, на ринку пристроїв віртуальної реальності у штучному вираженні буде зростання на 99% щорічно, тоді як у 2020 році, судячи за прогнозами аналітиків, обсяг ринку таких пристроїв складе 2,8 млрд доларів.

Нагадаємо, під час грудневого послання Федеральним зборам президент РФ Володимир Путін заявив про необхідність побудувати в Росії великі онлайн-магазини за рахунок створення великих приватних компаній у сфері електронної торгівлі. Керувати цим процесом буде спеціальний проектний офіс на чолі із прем'єром Медведєвим.

За даними РБК-Україна на початок листопада, віртуальні технології доповненої реальності найближчим часом знайдуть масове застосування у сферах продажу і розваг, а окремі їхні елементи зможуть полегшити життя й українським користувачам.

Як повідомлялося, найбільша соцмережа Facebook планує за 10 років створити телепорт. Для цього знадобиться модернізація шолома віртуальної реальності Oculus, котрий, за задумом розробників, дасть змогу людині обдурити свої почуття, не лише мітуючи світ навколо себе в режимі реального часу, але й дозволяючи створювати образи у 3D.

Принагідно зазначимо, що презентація окулярів віртуальної реальності Oculus Rift і запуск їхніх продажів анонсувалися на початок 2016 року.

Раніше влітку компанія Nokia показала камеру віртуальної реальності OZO, яка являє собою сферу розміром з невелику диню. За допомогою цього гаджета в режимі реального часу можна знімати фільми, телепрограми та ігри з повним ефектом присутності.