ua en ru

Кабмін заборонив українським операторам поставляти послуги зв'язку до Криму

Кабмін заборонив українським операторам поставляти послуги зв'язку до Криму Фото: засідання Кабінету міністрів України (прес-служба КМУ)

На думку регулятора, урядова постанова стосується в тому числі поштових і телекомунікаційних послуг

Постанова Кабінету міністрів України щодо обмеження постачання окремих товарів, робіт і послуг до Криму і зворотно, що була прийнята в середині грудня й набрала чинності 18 січня 2016 року, стосується в тому числі поштових і телекомунікаційних послуг. Відповідний аналіз положень урядового документа РБК-Україна надали у прес-службі Нацкомісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ).

Згідно із заявою регулятора, для українських компаній неприпустимо мати будь-які договірні відносини із кримськими операторами, в тому числі щодо взаємоз'єднання мереж, пропуску трафіку і роумінгу.

Крім того, згідно із заявою НКРЗІ, українські оператори зв'язку мають припинити маршрутизацію трафіка голосової телефонії з номерів

7-365-ХХХХХХХ (для АР Крим),

7-869-ХХХХХХХ (для р. Севастополь),

7-978-6ХХХХХХ,

7-978-9ХХХХХХ,

7-978-15ХХХХХ,

7-978-165ХХХХ - 7-978-169ХХХХ,

7-978-254ХХХХ,

де "7" - код країни призначення Російської Федерації, і в інших індексах номерного ресурсу, який виділений Федеральним агентством зв'язку РФ для використання операторами у Криму.

Кабмін заборонив українським операторам поставляти послуги зв'язку до Криму

Фотокопія: постанова КМУ №1035 від 16 грудня 2015 (прес-служба уряду)

При укладанні договорів з телеком-операторами інших країн або внесенні змін до чинних договорів регулятор зобов'язав українські компанії враховувати вимоги статті 74 закону "Про телекомунікації" щодо рекомендацій Міжнародного союзу електрозв'язку, в тому числі з використання коду країни призначення "380" (СС) і міжнародного коду ідентифікації сухопутних мереж з радіодоступом "255", які закріплено за Україною (MCC).

Як повідомлялося, напередодні у Криму запрацював новий оператор стільникового зв'язку.

Раніше НКРЗІ рекомендувала блокувати телефонний трафік з кодом +38072, що незаконно надходить з ЛНР, тоді як УДЦР запропонував повернути обов'язкову реєстрацію мобільних ІМЕІ.