ua en ru

У Криму запрацював новий оператор стільникового зв'язку

У Криму запрацював новий оператор стільникового зв'язку Фото: мобільний зв'язок в анексованій АРК (РК)

"Кримтелеком" надаватиме послуги устандарті UMTS (3G), тоді як запуск мережі 4G заплановано на червень 2016

У Криму (Автономна республіка Крим України, АРК) розпочав роботу новий стільниковий оператор - "Кримтелеком". Про це повідомили у прес-службі "глави" анексованого Криму Сергія Аксьонова.

Як зазначається, новий оператор зв'язку буде надавати послуги у стандарті UMTS (3G).

Протягом лютого також запрацюють мережі GSM: спочатку на частотах 1800 МГц, а потім і 900 МГц. Поступовий запуск обумовлено отриманням дозвільної документації.

Загалом мережа "Кримтелекому" складатиметься із 400-450 сайтів (близько 1000 базових станцій) і покриватиме міста, траси і Південний берег Криму. Щоб повністю покрити Крим, потрібно 600-700 сайтів, які планується добудовувати поступово.

Крім того, у червні 2016 року на анексованому Росією українському півострові заплановано запуск мережі 4G на частотах 1800 МГц.

Раніше третину мережі "Кримтелекому" належала українському телеком-оператор "Київстар" (належить VimpelСom), який згодом було націоналізовано "владою" Криму. Вартість інвестицій в будівництво решти інфраструктури не розкривається. Згідно з повідомленням, мережу побудовано за рахунок власних коштів ДУП РК "Кримтелеком" і позикових коштів приватних інвесторів.

Новий кримський мобільний оператор пропонує абонентам лінійку з декількох тарифних планів: від базового за 200 рублів (66-67 гривень) на місяць до безлімітного - за 1,5 тис. рублів (500 грн) на місяць. При цьому дзвінки з міського на мобільний телефон і у зворотному напрямку будуть безкоштовними, так само як і дзвінки всередині мережі.

"Одна з головних переваг цього оператора в тому, що з абонентами стаціонарного зв'язку на території республіки буде можливість зв'язатися безкоштовно, за нульовим тарифом", - цитує Аксьонова його прес-служба.

Зазначимо, що послуги зв'язку у Криму від серпня 2014 року надавав тільки один російський оператор - "К-телеком" (бренд Win-mobile). Включення його кримської мережі збіглося з вимиканням на території регіону мережі "МТС Україна". Раніше "Відомості" повідомляли, що російський оператор може бути пов'язаний з МТС, проте в компанії заперечили афілійованість з оператором.

Нагадаємо, минулої осені стало відомо про підготовку до виходу на кримський ринок третього стільникового оператора зв'язку "КТК Телеком".

Як повідомлялося у вересні 2015, другий стільниковий оператор не може розпочати роботу у Криму через санкції.