Антивірус Eset запросив Мінкомзв'язку РФ до суду
Підставою для звернення до суду стало "незаконне недопущення до реєстру легального ПЗ"
Російська IT-компанія "Ісет девелопмент", що займається локалізацією антивірусного програмного забезпечення (ПЗ) словацького розробника Eset, звернулася з позовом до Арбітражного суду Москви проти Мінкомзв'язку РФ. Відповідні претензії стосуються нібито небажання міністерства включити продукти Eset до реєстра російського ПЗ, повідомляє профільний портал CNews.
Як зазначається, позов "Ісет девелопмент" зареєстровано 4 липня, однак на момент підготовки публікації у картці справи відсутня заяву компанії.
За даними знайомих із ситуацією джерел CNews, "Ісет девелопмент" вирішила звернутися до суду після того, як телеком-відомство тривалий час не задовольняло заявку компанії на включення антивіруса Eset до реєстру російського ПЗ.
Зі слів співрозмовників видання, заявку на включення до реєстру "Ісет девелопмент" подала 13 січня. Зазвичай, стандартний термін її розгляду займає близько місяця, але антивірусні продукти Eset не було включено до відповідного реєстру через дію імпортного ембарго в РФ.
Як уточнюють джерела, у підсумку позивач так і не одержав жодної офіційної відмови від федерального відомства. Таким чином, відсутність реакції на урядовому рівні викликає в російському представництві словацької Eset "особливе невдоволення".
Водночас профільний портал CNews, посилаючись на неназваного учасника експертної ради при Мінкомзв'язку РФ, який, зокрема, розглядає заявки на включення до реєстру російського ПО, заявка "Ісет девелопмент" була відхилена ще на попередньому етапі.
З його слів, негативний висновок дала входить до ради глава Infowatch Наталія Касперська, пояснивши своє рішення некоректно складеними заявником документами. Однак офіційного підтвердження цієї інформації досі немає.
Cвоєю чергою, представники позивача відмовилися коментувати ситуацію, що виникла. Прес-служба російського відомства підтвердила отримання копії позову, а також те, що він буде розглянутий у відповідності з встановленим порядком.
Також стало відомо, що офіційною причиною звернення "Ісет девелопмент" до суду стала надмірно тривала відсутність реакції Мінкомзв'язку РФ на заявку про включення до "реєстрк вітчизняного ПО".
Як відомо, для включення до даного держпереліку IT-продукт має належати російським компаніям або підприємствам із часткою бенефіціарів з РФ понад 50%, тоді як сума ліцензійних виплат на користь зарубіжних партнерів має не перевищувати 30% виручки.
За відкритими джерелами, основним власником "Ісет девелопмент" із 75% акцій компанії є Олександр Чачава, а рештою 25% володіє Марина Соколова. За словами Чачави, антивірус, який запропонований для включення до реєстру Мінкомзв'язку РФ, хоч і використовує технології словацької компанії, але є повністю російським продуктом, а сума ліцензійних виплат іноземним партнерам не перевищує 30%.
Нагадаємо, в Росії з 1 січня 2016 діє обмеження на здійснення держзакупівель іноземного ПЗ. Так, якщо держорган або інша установа влади має намір закупити іноземний софт, то їм для початку варто було б переконатися, що у відомчому реєстрі, до якого включено більше однієї тисячі продуктів, загалом відсутні російські аналоги.
Місяцем раніше ESET спростувала пролунали в уанеті публічні звинувачення у сприянні сепаратистам на тимчасово окупованому українському Донбасі, що з'явилися, зокрема, на InformNapalm. Нагадаємо, словацький антивірус зафіксував факт хакерської атаки на сервери ДНР/ЛНР, а також українських чиновників, політиків і журналістів, зокрема, "Правого сектора" і ряду релігійних організацій наприкінці травня.