ua en ru

ESET спростовує звинувачення у сприянні сепаратистам на Донбасі

ESET спростовує звинувачення у сприянні сепаратистам на Донбасі Фото: антивірусні продукти словацької компанії ESET (Ubuntovod)

Антивірусна компанія заявила про те, що завжди залишається аполітичною

Cловацька компанія ESET, яка випускає антивірус NOD32, відреагувала на звинувачення, що надійшли на її адресу після публікації дослідження щодо кібероперації Groundbait ( "Прикормка"). Про це напередодні повідомили у прес-службі ESET.

"Компанія ESET завжди залишається аполітичною. Ми маємо наголосити, що будь-які претензії, опубліковані в українській пресі, блогах і соціальних медіа, про те, що ми допомагаємо сепаратистам у Східній Україні або робимо певні дослідження з такими намірами, абсолютно не відповідають дійсності і не ґрунтуються на фактах", - йдеться в повідомленні.


Як зазначили в антивірусній компанії, ESET зосереджує особливу увагу на раніше невідомих шкідливих програмах, а також нові вектори атак з метою вивчення різних видів загроз і загального розуміння, які типи атак використовуються.

"Наша дослідницька група виявила атаки, які були спрямовані на українські урядові структури, про що ми їм повідомили, але з метою їхньої безпеки і конфіденційності ми не розкривали деякі деталі. У процесі подальшого дослідження було виявлено більше цілей атаки - зокрема у Східній Україні. У цьому випадку з точки зору безпеки не було жодних обґрунтованих і вагомих причин не розголошувати ці деталі. Отримані результати було представлено в зрозумілому і докладному вигляді. Ми публікуємо дані досліджень для інформування дослідників, IТ-фахівців і широкого кола інтернет-спільноти", - додали у словацькій компанії.

Водночас в ESET уточнили, що не володіють інформацією про нападників і не можуть підтвердити походження людей, які стоять за даними атаками. "Все, що ми можемо сказати про походження атаки, подано в англомовному документі - 25-26 сторінки http://www.welivesecurity.com/wp-content/uploads/2016/05/Operation-Groundbait.pdf", - випливає з повідомлення.

Тим часом, антивірусна компанія визнала, що з перекладом її звіту російською мовою виникли проблеми.

"Російський переклад підготували наші колеги з російської компанії-партнера. Незважаючи на правильність фактичного матеріалу дослідження було допущено невідповідності при описі цілей серед сепаратистів. Головний офіс ESET спочатку не знав про ці невідповідності, проте відразу після отримання інформації про них переклад з невідповідностями було швидко видалено з російських ресурсів під брендом ESET. Це не вплинуло на оригінал англійською мовою на WeLiveSecurity.com і ESET.com, який залишався незмінним з моменту опублікування", - заявили у прес-службі ESET, додавши, що завжди дотримуються термінології і правил міжнародної спільноти, представленої ООН, і, будучи компанією Євросоюзу, завжди дотримуються його правил (в тому числі з питань територіальної цілісності України).

Нагадаємо, у травні ESET виявила комп'ютерну загрозу, яка використовується для проведення кібершпигунської діяльності щодо так званих "властей" самопроголошених "ДНР/ЛНР", а також українських чиновників, політиків і журналістів, зокрема, "Правого сектора" і деяких релігійних організацій в Україні.

Пізніше низка українських веб-ресурсів звинуватила антивірусну компанію у сприянні сепаратистам, які окупували окремі райони на Донбасі.