ua en ru

Більше 40% ІТ-фахівців не збираються виїжджати з України

Більше 40% ІТ-фахівців не збираються виїжджати з України Фото: sprava.org.ua

Згідно з опитуванням, "середній" український айтішник – це чоловік з вищою освітою у віці 26-30 років, який проживає в Києві.

34% українських ІТ-фахівців поки не мають планів емігрувати з країни, ще 8% - "точно нікуди не збираються", свідчать дані дослідження "Портрет ІТ-спеціаліста", проведені порталом DOU.ua

Ще 43% з опитаних відповіли, що замислюються про еміграцію, однак нічого не роблять у зв'язку з цим. 9% - активно готуються виїхати з країни, а 5% - вже виїхали. Та лише 1% з опитаних відповів, що "поїхав, не сподобалося, повернувся".

Згідно з опитуванням, частка чоловіків у сфері становить аж 84%. Втім, як зазначили аналітики DOU, частка представниць прекрасної статі збільшується щороку на 2% останні три роки. Самим "жіночим" містом виявився Дніпро, де частка жінок в ІТ-сфері досягає 20% проти 16% в середньому по Україні.

80% українських ІТ-фахівців проживають в п'яти українських містах - Києві, Харкові, Львові, Дніпропетровську та Одесі.

"Втім, з кожним роком на ці 5 міст доводиться все менша і менша частка (в 2015 було 84%) — значить, ІТ-ринок регіонів поступово розвивається", - наголошується в дослідженні.

Майже 90% українських айтішників мають вищу освіту, 64% з яких – профільне (програмування, точні науки). Традиційно добре у айтішників йдуть справи і з англійською мовою. Майже 80% опитаних володіють ним на рівні intermediate і вище.

Опитані ІТ-фахівці переважно постійні в тому, що стосується місця роботи. Так, 31% опитаних встигли попрацювати в двох компаніях, 30% - тільки в одній, ще 28% - змінили 3-4 компанії. При цьому 30% опитаних мають досвід роботи у сфері 3-5 років, а 23% - 5-10 років.

"Більше 5 разів змінювали роботу переважно топ-менеджери (кожен четвертий) і системні адміністратори (кожен п'ятий)", - йдеться в повідомленні.

Близько 90% ІТ-спеціалістів в цілому задоволені своєю зарплатою. "Скоріше задоволений, ніж ні", - 52% відповіли на питання про задоволеність у фінансовому плані. Ще 36% відповіли "так, задоволений". І тільки 12% ІТ-фахівців зовсім не задоволені окладами.

"Більше всіх своїм винагородою задоволені топ - та проектні менеджери, трохи менше — розробники і тестувальники. А з тих, хто почуває себе недооціненими, найбільше сисадмінів, бізнес-аналітиків і дизайнерів", - повідомляється в дослідженні.

Всупереч стереотипам, 84% опитаних виявилися офісними працівниками. 8% айтішників працює вдома, 7% - "де доведеться" і тільки 1% працює в коворкинге.

13% опитаних через 5 років бачать себе перевертачами пінгвінів, ще 1% - планує відправитися на пенсію. Більшість все ж розраховують розвиватися професійно та кар'єрно. Так 52% бачать себе в якості синьйора або ліда, ще 10% - топ-менеджерами. Почати свою справу, заснувавши стартап, розраховують 11% українських ІТ-фахівців.

Незважаючи на всі свої переваги, кожен третій айтішник – самотній. 40% перебувають у шлюбі, ще 30% вважають вільні відносини. Не вносять істотний внесок українські айті-фахівці і на демографічну ситуацію в країні. 76% опитаних не має дітей, 16% має одну дитину та лише 1% має від 3 і більше дітей.

Також, згідно з дослідженням, більшість ІТ-фахівців в Україні воліють користуватися громадським транспортом, не люблять домашніх тварин, а вільний час проводять, читаючи книги, граючи в комп'ютерні ігри і подорожуючи.

В опитуванні брало участь понад 80 тис. ІТ-фахівців з усієї України.

Як повідомлялося, кількість ІТ-шників в Україні зросла на 20% у 2015 році.