ua en ru

Важливе відкриття: вчені виявили бактерії в несподіваному органі

Важливе відкриття: вчені виявили бактерії в несподіваному органі Фото: (Колаж/РБК-Україна)

Лікарі поки не встановили, наскільки можуть бути небезпечні бактерії

Вчені з алабамського університету вважають, що перше місце за кількістю бактерій в людському організмі належить мозку. Найгірше те, що в голові людини містяться кишкові бактерії. Позитивним моментом є той факт, що наявність цих бактерій може ніяк не відображатися на здоров'ї людини. Про це повідомляє Science.

Дослідження вчених з Університету Алабами в Бірмінгемі показало, що в тканинах головного мозку здорової людини містяться бактерії. Феноменальне відкриття було представлено на міжнародному форумі з нейронауки Neuroscience 2018. Вченим вдалося зробити знімок з високою роздільною здатністю, на якому видно бактерії на пробах мозкової тканини.

Мозок — це захищене середовище. Якщо бактерії і віруси проникають крізь захисний бар'єр, то можуть викликати небезпечне для життя запалення. Доведено, що певні мікроби з нашого кишечнику можуть впливати на роботу мозку опосередковано. Порушення балансу та зміна "хімії" організму змінює настрій людини, а іноді призводить до неврологічних захворювань і навіть провокує хворобу Паркінсона.

Як розповіла нейроанатоміст Розалінда Робертс з Алабамського університету, її лабораторія шукає відмінності між здоровими людьми і людьми з шизофренією, досліджуючи шматочки мозкової тканини, збережені протягом декількох годин після смерті.

Близько 5 років тому за допомогою електронного мікроскопа вченим лабораторії вдалося розглянути в пробах невстановлені стрижнеподібні об'єкти. Аналіз підтвердив, що це бактерії. Вчені перевірили матеріали і знайшли бактерії у всіх 34 зразках мозку.

Більшість виявлених в мозку бактерій мешкають і в кишечнику. Це Firmicutes, Proteobacteria і Bacteroidetes. Учені поки не знають, як вони потрапили в мозок. Можливо, це сталося через ніс або кровоносні судини. Дослідники поки не роблять висновків, корисні чи шкідливі ці бактерії для мозку. Але слідів запалення виявлено не було.

Нагадаємо, що раніше ми розповідали як вилікувати ангіну без медикаментів.

Читайте також: що може бути, якщо не видаляти зуби мудрості?

Відео: РБК-Україна