ua en ru

Вчені назвали головну причину високої тривалості життя

Вчені назвали головну причину високої тривалості життя Ілюстративне фото (колаж РБК-Україна)

Раніше основними факторами довголіття дослідники вважали масу тіла і швидкість метаболізму

Американські вчені визначили головну причину високої тривалості життя. Співробітники Університету Вандербільта виявили, що на неї впливає кількість нейронів у головному мозку. Про це повідомляється на MedicalXpress.

Раніше вважалося, що основними прогностичними параметрами тривалості життя є маса тіла і швидкість метаболізму. Однак виявилося, що це працює лише в 20-30% випадках, а птахи живуть приблизно в 10 разів більше, ніж ссавці того ж розміру. У той же час за кількістю кортикальних нейронів можна точно передбачити тривалість життя в 75 відсотках випадків.

Такі результати вчені отримали, проаналізувавши дані понад 700 видів теплокровних тварин і порівняли їх з даними про кількість нейронів в мозку.
Виявилося, що папуги і співочі птахи живуть довше, ніж примати з тією ж масою тіла, а останні, в свою чергу, живуть довше, ніж інші ссавці c тією ж масою тіла. Крім того, птахам потрібно більше часу, щоб досягти статевої зрілості.

Вчені прийшли до висновку, що тривалість життя знаходиться в прямій залежності від абсолютного числа кортикальних нейронів. При цьому розміри тварини і швидкість її метаболізму не мають значення. На думку дослідників, це пояснюється тим, що кора головного мозку відіграє ключову роль в адаптації до навколишнього середовища і реакції на стрес.

Нагадаємо, раніше президентська комісія Американської асоціації серця (ААС) провела дослідження, за результатами якого експертами було сформульовано принципово важливе правило для здоров'я і профілактики ранньої смерті.

Крім того, вчені назвали самий корисний вітамін для серця і судин.

Як ми писали раніше, вчені попередили, ніж може бути небезпечна холодна зима.Виявляється, холодна зимова погода може бути одним з факторів, що підвищують ризик інфаркту міокарда.

Відео: РБК-Україна