Рак простати: п'ять фактів, які повинен знати кожен чоловік

Понеділок 05 листопада 2018 21:55
Рак простати: п'ять фактів, які повинен знати кожен чоловік
Ілюстративне фото (med.vesti.ru)

Рак передміхурової залози входить у п'ятірку захворювань, від яких найчастіше помирають чоловіки

Щорічно в листопаді проходить акція "Мовембер" (з англ. перекладається, як "вусопад"). Цей рух зародився в Австралії. Суть благодійного проекту полягає в тому, що чоловіки в усьому світі протягом місяця відрощують вуса, збирають пожертви на боротьбу з поширеною "чоловічою" хворобою, інформуючи оточуючих про проблему раку простати. У зв'язку з цим, Міністерство охорони здоров'я України підготував п'ять фактів про рак простати, які повинен знати кожен чоловік.

Рак простати: п'ять фактів, які повинен знати кожен чоловік

Ілюстративне фото: "Вусопад" (angliya.com)

1. Рак простати є найпоширенішим онкологічним захворюванням серед сильної статі.

Рак простати також відомий, як ракова пухлина передміхурової залози або рак передміхурової залози - це злоякісне новоутворення, що розвивається з тканин передміхурової залози. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, рак простати входить у п'ятірку хвороб, від яких помирають чоловіки різних віків.

2. Найчастіше на рак простати хворіють чоловіки похилого віку.

Близько 80% цієї недуги діагностується у чоловіків у віці 65 років і старше, рідше - у чоловіків до 40 років.

3. В основні групи ризику потрапляють чоловіки з генетичною схильністю і за віковим критерієм.

Ризик виникнення раку передміхурової залози виникає з віком. У групі ризику розвитку цього онкологічного захворювання - чоловіки старшого і похилого віку, а також ті, у кого з таким же діагнозом був хтось з їхніх близьких родичів, наприклад, батько чи брат. Крім того, згідно з останніми дослідженнями вчених, стало відомо, що ожиріння підвищує ризик розвитку раку передміхурової залози.

4. Найчастіше ця хвороба протікає безсимптомно

Як правило, ракова пухлина передміхурової залози зростає повільно і у більшості чоловіків часто бувають такі форми раку, при яких зовнішні симптоми відсутні, а це значно ускладнює діагностику на ранніх стадіях. Якщо симптоми і виникають, то вони найчастіше проявляються так: різні розлади і складності при сечовипусканні: слабкий або перерваний потік сечі, часте або прискорене сечовипускання (особливо вночі), важко почати справляти потребу "по-маленькому", неповне спустошення сечового міхура, а ще неприємні відчуття при поході в туалет. Також одним із симптомів хвороби є виявлення крові в сечі або спермі. Сюди ж відносяться болі в спині, стегнах або в тазі і болісна еякуляція.

При виявленні одного або декількох з перерахованих вище симптомів потрібно негайно звернутися до лікаря за консультацією. Варто пам'ятати, що ці ознаки можуть сигналізувати так само і про інщi захворювання.

5. Найкращий варіант профілактики і запобігання раку простати – регулярні профілактичні обстеження.

Варто проконсультуватися зі своїм лікарем про необхідність онкологічного скринінгу - спеціального обстеження людей, які не мають виражених симптомів, для виявлення раку на ранній стадії. Під час профілактичної процедури можуть бути виявлені ущільнення простати, наявність яких виключає злоякісну пухлину. Одним з поширених видів діагностики смертельного захворювання є аналіз крові для визначення рівня ПСА (простатический специфічний антиген). Підвищення рівня ПСА може вказувати як на рак простати, так і на інші серйозні захворювання або порушення (наприклад, збільшення розміру передміхурової залози або наявність інфекції).

Раніше ми писали про те, що лікарі назвали продукти, корисні для гіпертоніків.

Нагадаємо, дієтолог розповіла, чому важливо включити у свій щоденний раціон горіхи.

До речі, до цього повідомлялося, що медики знайшли ліки від усіх видів грипу.

Відео: РБК-Україна

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся