ua en ru

Варикоз: чи треба звертатися до хірургів?

У наш час хвороба варикоз стала вельми поширеною. Це захворювання серед жінок зустрічається на 20 % частіше , ніж у чоловічого населення . Останнім часом стали з'являтися повідомлення про виявлення даної патології і серед дітей шкільного віку .

Відомості про появу цього захворювання своїм корінням сягає до часів появи людства. Згадка про варикозної хвороби знаходяться в Старому Завіті , видатні лікарі давнину Гален , Авіценна і Гіппократ намагалися лікувати це захворювання . Ознаки варикозу були виявлені при розкопках , знайдена мумія з ознаками цієї хвороби. У тваринному світі ознак варикозного розширення вен не відзначено. Відповідно до багатьма джерелами , людству слід шукати причину появи цієї недуги у своєму ходінні на двох кінцівках . Відня - судини , які несуть венозну кров від усіх органів до серця. Поразці схильні найчастіше гомілки ніг , пояснюється це великим навантаженням на ноги. Одним з факторів розвитку цього захворювання є спадковість , а також фізична робота з тривалою навантаженням.

Варикозне захворювання характеризується больовим синдромом в ногах. Не слід чекати появи здуття вен : чим раніше приступите до лікування патології , тим сприятливіші результат лікування. Хвороба неухильно прогресує і остаточно вилікуватися від цієї недуги неможливо. Лікування , розпочате на ранніх стадіях , зупинить на певному етапі процес його розвитку .

На перші ознаки захворювання найчастіше ніхто не звертає великої уваги. Біль пояснюють втомою ніг після робочого дня. З'являються набряки , виразно видно сліди від шкарпеток і взуття. Зняти набряклість допомагає підняте положення ніг , наприклад , на подушку. До ранку , після сну , всі симптоми набряклості проходять. На середніх стадіях захворювання з'являється охолодження кінцівок , а шкіра стає темніше , часто багряного відтінку. З'являється відчуття тяжкості в ногах , поколювання й оніміння , а сильні набряки носять постійних характер. На пізніших термінах захворювання на ногах виступають сині , звивисті набряклі вени . При пальпації відчувається , що вузли щільні і болісні. Шкіра набуває бурі плями з нерівними краями - це шкіра , просочена клітинами крові ( еритроцитами ) . Хворий погано переносить ходьбу через нестерпний тяжкості, розпирання в кінцівках і великих набряків. Остання стадія хвороби відзначається появою трофічних виразок , які лікуванню не піддаються.

Пі появі перших симптомів варикозного захворювання слід відразу звернутися в лікувальний заклад . Вчасно розпочате консервативне лікування сповільнить перебіг хвороби.

Одним з основних способів поліпшення відтоку крові з вен є не дуже туга пов'язка на гомілці , зроблена еластичним бинтом. Однак мінус в тому , що дана пов'язка повинна знаходитися на гомілки протягом усього дня , що доставляє деякі незручності. У продажу в аптеках є спеціальні панчохи і колготки , структура яких посилює венозний відтік , вони чудово замінюють еластичний бинт і більш зручні в застосуванні.

Використання мазей , в основі яких є рослинні компоненти і тваринний отрута , на ранніх стадіях захворювання цілком прийнятно. Мазі краще поєднувати з венотоником - препаратів цієї групи досить у продажу . Однак слід пам'ятати , що з приводу застосування цих препаратів слід проконсультуватися з лікарем , оскільки вони мають побічні ефекти , що негативно позначаються на органах , особливо на шлунку . Лікування цими препаратами проходить у вигляді 2х місячного курсу з перервою між курсами 6 місяців.

Широко застосовується фізіопроцедури для зменшення симптомів захворювання. Масаж ступень і гомілки покращують периферичний кровообіг , і його цілком можна проводити і в домашніх умовах. Заняття плаванням , які дозволяють рівномірно розподілити кров'яний тиск і поліпшити венозний відтік крові , теж є консервативним лікуванням.

Але крім консервативних методів , існує оперативне втручання. Сучасна медицина має в арсеналі кілька його видів , але проводиться воно на останніх стадіях захворювання , коли були випробувані всі методи консервативного лікування , але вони не дали бажаних результатів , і хвороба прогресує далі . Без проведення хірургічної операції у важких випадках можливий розвиток ускладнень , які в ряді випадків можуть призвести до плачевного результату .

Мазі та пігулки часто дають позитивний результат лікування . Але при появі на гомілки великих вузлів набряклих вен слід негайно звернутися в хірургічний кабінет поліклініки. Існують деякі методи операційного втручання без застосування наркозу , які не дають негативних наслідків для організму. Чим довше хворий затягує відвідування лікаря , тим більшу область захоплює операція.