ua en ru

У Партії регіонів готують особливу звільнення Тимошенко

Серіал під назвою «Звільнення Юлі» , як і прогнозували , не закінчилася . До того ж серія була дуже стомлюючої - весь день показували одну і ту ж картинку : зал парламенту , де нічого не відбувалося. Схоже , у п'ятницю знову не домовляться. Хоча у більшості і опозиції з цього приводу різні думки .

У Верховній Раді напруга не спадала весь день , але за підсумком рівним рахунком нічого не сталося. Не прийняли взагалі жодного закону (не кажучи вже про закон , що стосується Тимошенко). Хоча з ранку певні надії були - на вечір призначили голосування і по « Юліним » законопроектів , і по прокуратурі , і по поправках до виборчого законодавства. У Раду прийшла величезна кількість іноземних журналістів. Приїхала в супроводі Сергія Власенка навіть Євгенія Тимошенко , зайнявши місце в ложі преси. Підтягнулися і Кокс з Кваснєвським , принісши з собою слух про те , що нібито регіоналам буде дана команда проголосувати за « Юлин закон » ( до того вони зустрілися з президентом Віктором Януковичем) . Регіонали це , втім , тут же спростували.

Як це було Вища математика в Раді: 7 - 2 = ? для Юлі

Парламент рівно о 18:00 припинив роботу , і депутати розійшлися.

Віце - спікер від «Свободи » Руслан Кошулинський ввечері сказав , що місія Кокса - Кваснєвського оголосила крайній термін для прийняття « євроінтеграційних законів» - 12-13 листопада. «Це останні дні для прийняття трьох основних пакетних законопроектів , а консультації продовжаться аж до ранку п'ятниці» , - сказав Кошулинський .

Заступник голови фракції «Батьківщина » Сергій Пашинський сказав , що до ранку , до початку засідання , опозиція підготує новий проект , узгоджений з представниками Європарламенту , де будуть враховані всі зауваження . Щоправда, він не уточнив , який проект буде взято за основу і чи будуть враховані зауваження більшості. «Ми підготуємо проект , який можна буде розглянути в першому читанні , а потім доопрацювати » , - сказав він.

Заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов не вірить , що вдасться в п'ятничному засіданні про щось домовитися і прийняти закон. Він вважає , що парламент може зібратися і на наступному тижні ( вона , за планом , не парламентська , а для роботи в комітетах ) , але тільки в тому випадку , якщо проект підготує робоча група за участю всіх фракцій. «На засіданні профільного комітету всі законопроекти щодо лікування ув'язнених за кордоном були розглянуті і відправлені на доопрацювання. Крім того , було вирішено , що буде підготовлено спільний проект з урахуванням всіх поправок всіх фракцій. Але це буде наш проект , а не європейський ! Як можна так принижувати країну » - сказав нам Чечетов.

За його словами , влада готова випустити Тимошенко , але тільки за своїм варіантом : «Суть того, що відбувається в тому , що Партія регіонів так швидко веде Україну до Європи , що опозиція за нами не встигає. Опозиція не здатна випустити свого лідера. А ми зможемо ».

У той же час джерела у фракції Регіонів кажуть , що звільнення Тимошенко - під питанням. «Якщо це і відбудеться , то в день саміту або після нього. Причому зроблять це так , щоб всім надовго запам'яталося » , - говорить джерело .

Спікер Ради Володимир Рибак на зустрічі з керівниками місії Європарламенту Коксом і Кваснєвським пообіцяв , що Україна продовжить рухатися в європейському напрямку. «Хочу відзначити , що не існує жодного плану« Б » , Україна тримає курс на євроінтеграцію , і альтернативи цьому процесу немає ».

Пет Кокс ж повідав , що місія повинна представити свій звіт Європарламенту 14 листопада, після чого документ буде переданий на розгляд засідання Ради ЄС , яке відбудеться 18 листопада 2013 року. На ньому і має вирішитись , власне , доля Угоди про асоціацію.