ua en ru

Рада прийняла ряд важливих для країни законів

Депутати від ПР: незважаючи на шантаж опозиції, робота парламенту була успішною.

З сьогоднішнього дня у народних депутатів починаються офіційні канікули. Саме час підбити підсумки парламентської діяльності.
Першу оцінку в парламентській заліковці народних депутатів поставив спікер Володимир Рибак ще 5 липня, в день закриття другої сесії Верховної Ради. Він заявив, що сесія "пройшла на високому рівні політичної напруги", і поскаржився на те, що "ефективність роботи парламенту не можна назвати високою".

Опозиція ж, навпаки, своєю роботою задоволена. Найбільш розвинені відзвітували в соцмережах. Приміром, Ірина Геращенко, Андрій Пишний, Віктор Чумак на своїх сторінках у Фейсбуці виклали детальний перелік ініційованих ними законів, депутатських запитів і проведених зустрічей з виборцями.


Представники ж найбільшої парламентської фракції Партії регіонів жалкують про те, що остання парламентська сесія була не такою продуктивною, як попередні. Причина тому - постійне блокування трибуни і президії з боку опозиції.

- Меншість лише імітувало бурхливу діяльність, а насправді не працювало і іншим не давало. А від цього страждала вітчизняна економіка і кожен простий українець, - пояснив народний депутат Володимир Олійник.

Втім, за словами політика, завдяки мобілізації сил і політичної волі більшості все ж вдалося провести значну частину законопроектів.

- Були прийняті зміни в ряд антикорупційних законів. За пропозицією президента ми почали працювати і фактично винесли на розгляд Верховної Ради закони, які напряму пов'язані з європейською інтеграцією, - підкреслив народний депутат.

Дивуються регіонали і з приводу того, що політсили Яценюка, Кличка і Тягнибока зайняли "сіру" позицію щодо європейської інтеграції України. Замість того щоб спільно адаптувати наше законодавство до європейських стандартів, вони лише товкмачили: "Юлі волю". Хоча сама Тимошенко неодноразово нагадувала ватажкам опозиції про те, що, витрачаючи час на сьогочасні інтереси і емоції, можна поставити під загрозу "європейський шанс" нашої країни.

- Ще 3 червня на закритому засіданні фракції "Батьківщини" було прийнято рішення: поки не буде звільнена з в'язниці Юлія Тимошенко, ніяких євроінтеграційних зрушень в Україні не буде. Тобто долю однієї людини поставили вище, ніж долю всієї країни, - дивується Олійник.

На вересневій сесії політики мають намір працювати засукавши рукава. "Примхи і шантаж" опозиції, кажуть, не пройдуть.

- До поведінки опозиції ми вже адаптувалися. У їхніх діях домінує політиканство, в діях більшості - інтереси держави. Кризовий період ми використовуємо як хороший стимул для того, щоб реформувати економіку, правоохоронні органи та інші галузі. Нам потрібно приймати закони, адже для цього нас наймали люди, - підсумував Володимир Олійник.

Чи буде позачергова сесія?

Опозиційні політики закликають колег з більшості зібратися на екстрене засідання парламенту. Стверджують, що необхідно терміново приймати залишилися євроінтеграційні закони. Мовляв, у вересні (коли відкриється третя сесія) буде вже пізно наближати українське законодавство до норм Європейського союзу.

У Партії регіонів даний заклик опозиціонерів назвали спекуляцією перед виборцями.

- Заяви опозиції про необхідність проведення позачергової сесії Верховної Ради пояснюється тим, що їм доводиться відповідати на питання виборців, чому вони так довго не працювали. Адже третю частину часу парламент не працював з вини Яценюка, Тягнибока, "УДАРу" ... І ось вони хочуть реабілітуватися в очах виборців: давайте ми зараз почнемо працювати, сесію зберемо, - вважає Михайло Чечетов.

Політик зазначив, що якщо опозиціонери хочуть реабілітуватися перед виборцями, то нехай пожертвують своєю відпусткою, "повертаються чартерами з Канар і Мальдів" і пишуть життєво важливі закони для країни, щоб вже 3 вересня почати їх приймати.

- І нехай повернуть до бюджету відпускні та зарплату за прогуляти час, - резюмує регіонал.

Що ж до можливості проведення позачергової сесії, то, за словами Чечетова, на сьогоднішній день "для цього немає ніяких підстав".

ЦИФРА "КП"

Друга сесія Ради в цифрах

46 пленарних засідань проведено.
19 блокувань парламентської трибуни.
814 питань було включено до порядку денного.
320 законів прийнято (з них 10 - з євроінтеграції).
39 прийнятих законів набули чинності.