ua en ru

Купівля техніки Apple за кордоном: проблеми та рішення

Ні для кого не секрет, що зважаючи на високі цінників на техніку Apple далеко не кожна людина може дозволити собі стати володарем одного з пристроїв з логотипом надкушеного яблука на тильній стороні. Ще більше пригнічує той факт, що у порівнянні з іншими країнами вартість яблучних гаджетів на території Росії не відрізняється особливою гуманністю по відношенню до користувачів. Не змінило ситуацію і недавнє відкриття офіційного онлайн-магазину Apple Store в Росії - вітчизняне відділення займає лідируючі позиції за таким параметром, як найвища вартість. Тому для того, щоб роздобути бажаний продукт Apple за адекватною ціною, росіянам та іншим жителям СНД як і раніше доводиться йти на різні хитрощі.

Найбільш простий і надійний спосіб - купити собі iPhone, iPad або MacBook під час подорожі по закордонних країнах, звичайно за умови, що ви хоча б зрідка виїжджаєте за кордон. Як варіант, можна попросити родича чи друга зробити це за вас. Але в цьому випадку виникає закономірне питання: де дешевше брати iPhone або iPad? Знайти порівняльні таблиці цін у різних країнах - не проблема, але ніде не враховується, по-перше, величина ПДВ (або податку з продажів) в тій чи іншій країні, по-друге, можливість оформити собі повернення податку при виїзді. Порівнювати потрібно не цінники в Apple Store і у офіційних реселерів в різних країнах, а реальні ціни на iPhone та іншу яблучну техніку в різних країнах. Як видно з наведеної посилання, на поточний момент найдешевше придбати техніку Apple можна в Малайзії та Австралії. Ясна річ, місця далеко не найпопулярніші, але якщо ви (або ваші друзі) плануєте туди їхати, варто про це пам'ятати. Крім того, в інших країнах ситуація йде набагато краще, ніж у нас. Наприклад, при покупці в США середня сума зекономлених коштів буде варіюватися в межах від $ 100 до $ 200 в залежності від обраного пристрою, що погодьтеся, теж досить непогано - навіть з урахуванням податку з продажів, який плюсується в більшості штатів до значення на цінниках. Більше того, в деяких країнах є приємна опція відшкодування ПДВ на загальну вартість придбаних товарів при виїзді за її межі. Дану процедуру не можна віднести до категорії тривіальних - для цього вам буде потрібно витратити трохи особистого часу, але в кожному разі шкурка варта вичинки (ставка ПДВ коливається в діапазоні 5-20%), тому зупинимося на ній детальніше.

Весь процес складається з наступних кроків:

Прибуваєте за кордон

Шукаєте найближчий магазин, дозволяючий відшкодування ПДВ. Як правило, в них ви знайдете логотип організації "Global Blue", але не завжди. При належному поєднанні наполегливості та ввічливості оформити повернення ПДВ можна навіть в Apple Store.

Купуєте товар (допускається не більше 7 одиниць в одному чеку)

Просіть продавця оформити чек Tax Free зі спеціальним ярликом, для чого знадобиться ваш закордонний паспорт

Завіряєте чек, в якому буде вказана сума повернення, печаткою та підписом продавця

При перетині кордону треба не забути поставити штамп в аеропорту, без нього отримати відшкодування ПДВ неможливо. Відповідна кабінка, де ставлять такі печатки, як правило, знаходиться відразу за паспортним контролем.

Повертаєтеся додому і йдете в банк, який пропонує подібні послуги, захопивши з собою внутрішній і закордонний паспорти, а також отриманий раніше чек. У Росії партнерами Tax Free з повернення ПДВ є Перший Чесько-Російський Банк, Майстер-Банк, СМП Банк і ще кілька інших, в Україні цим займаються Правекс-Банк та Укрексімбанк.
Важливо знати, що на повернення ПДВ поширюються обмеження по мінімальній сумі покупки в межах від $ 40 до $ 400 (залежить від країни і категорії товару) і на термін дії чека, так що не відкладайте цю справу в довгий ящик.

Якщо візит за кордон найближчим часом не планується, то можна купити техніку Apple, втім як і будь-який інший продукт, на закордонному інтернет-аукціоні, найбільшим і найвідомішим серед яких вважається Ebay.com. Розписувати всі нюанси придбання товарів на Ebay ми не будемо, оскільки це тема для окремої розмови. Але купувати дорогу техніку (особливо без страховки, особливо Поштою Росії) таким способом категорично не варто. По-перше, ймовірність того, що пошта доставить вам товар у повній цілості, сильно відрізняється від 100%. По-друге, ви гарантовано попсуєте чимало нервів, очікуючи доставки. По-третє, багато чого залежить від сумлінності продавця. На словах вам пообіцяють все що завгодно, а на ділі можуть здорово обдурити. Особливо це стосується iPhone - замість незаблокованих на оператора гаджета ви можете отримати залоченний, а тому ще доведеться намагатися з'ясувати, звідки iPhone був присланий.

Тому якщо все-таки хочеться замовити собі техніку цим шляхом, краще не економити ні на доставці, ні на страховці. Але в цьому випадку ви навряд чи помітите різницю між получившейся ціною і вартістю відповідного товару на сірому ринку.