ua en ru

Чому українці рідко посміхаються?

Одна американська компанія звернулася до художника , щоб той створив яскравий образ , який служив би для них візитною карткою. Буквально за десять хвилин Харві придумав і намалював смайлик - усміхнене обличчя . Замовники роботу схвалили , заплатили художнику півсотні доларів , виготовили значки з зображенням смайлика і роздали їх своїм співробітникам . Успіх " візитки " перевершив всі очікування. Через кілька місяців веселі значки красувалися на лацканах піджаків десяти тисяч чоловік , а миле обличчя з посмішкою з'явилося на футболках , бейсболках , конвертах , листівках , сірникових коробках . Було це в 1963 році. Через багато років , коли люди почнуть спілкуватися в чатах і на форумах і слати один одному есемески , цей символ " прикладеться " до початку гарного свята - Міжнародного дня посмішки , - пише видання « Абзац » у рубриці «Точка зору ».

Щоб посміхнутися , треба напружити чотири м'язи обличчя. Лише чотири . А дивідендів - купа .

Посмішка обеззброює опонентів у суперечці , діє як заспокійливе і знеболююче , допомагає отримати бажане - від робочого місця до довідки з ЖЕКу . Ось тільки задіють її українці не часто.

Рідко коли на вулиці зустрінеш людину , особа якого сяє від радості. У салонах краси та ресторанах персонал посміхається як механічні ляльки - натягнуто і фальшиво . У громадському транспорті та державних установи не посміхаються в принципі.

Навіть на фотографіях українці (особливо старшого покоління) ледь вичавлюють із себе посмішку : куточки губ опущені , очі благально дивляться в об'єктив фотокамери. Такими на чорно - білих фотографіях з'являються наші прапрабабусі . Руки - по швах , губи - стислі до посиніння. До початку ХХ століття посміхатися в Європі означало демонструвати свій низький інтелектуальний рівень , схильність до пияцтва , бідність і аморальність. І якщо людина хотіла уславитися зваженим , розумним і добропорядним , посміхатися йому слід було якомога рідше. Проте і цьому явищу історики знайшли пояснення . У XIX столітті пломб стоматологи своїм клієнтам не ставили і зубних каналів не чистили . Зламані зуби , карієс , пульпіт - все лікувалося одним способом - видаленням . А " світити" беззубим ротом поважному панам не хотілося.

Проблема не втратила актуальності . За нормами ВООЗ , до 40-45 років людина повинна зберегти всі зуби. Однак пересічний українець раніше встигає "втратити " не менше п'яти зубів. "

Якщо людина втратила декілька зубів , врятувати ситуацію можна тільки протезуванням Але коли людині озвучують суму , яку йому належить заплатити за нову усмішку , стає не до сміху. " , - Каже лікар- стоматолог Ореста Баран.

Психолог, член Української спілки психотерапевтів , член Київської асоціації практикуючих психологів і психотерапевтів Сергій Дубіч , на відміну від багатьох своїх колег , радить дозувати посмішку : "Якщо будете щоранку підходити до дзеркала і , посміхаючись своєму відображенню , повторювати як мантру , що у вас все добре , тільки нашкодите собі Тому розуміння того , що далеко не все добре , тільки загострюватися Так само не радив би посміхатися кожному зустрічному , щоб не справити враження несерйозного людини або такого , хто не може впоратися з хвилюванням Призначення посмішки - .... розслабляти Коли вперше бачимо незнайомця , інстинктивно посміхаємося йому Це - захисна реакція: . "Не знаю , чого від тебе чекати , але сподіваюся , ти не зробиш мені боляче " .

Опитування « Абзац »

Ольга Сумська , актриса

" Посміхатися потрібно вміти Адже посмішкою можна передати весь спектр почуттів : щирість , хитринку , звабливість ... Це важливий прийом , завжди привертає до себе увагу Його потрібно використовувати , але завжди точно і доречно. ».

Юрій Горбунов , телеведучий

" На телебаченні зрозумів важливу річ : .. Потрібно посміхатися , що б не відбувалося Так , як це роблять європейці , - незалежно від того , що у них на душі , а на обличчі сяє усмішка Може , ця посмішка не врятує тебе , але полегшить життя оточуючим. Іноді на вулиці посміхнеться незнайома людина , і це додає настрою на весь день. Я переконаний , що посмішка здатна врятувати світ " .

Андрій Курков , письменник

Це сильний енергетичний заряд , який людина передає оточуючим. Зрозумів це ще в дитинстві , і посмішка не раз допомагала мені в житті . Вона здатна захистити від негативної середовища , тому що агресори не люблять посмішок. Здавалося б , така проста річ , а здатна повністю роззброїти нападника Єдине , що в різних країнах - різні " традиції усмішок" : . на півночі Німеччини люди мало посміхаються , в Швейцарії теж мало , а у Франції чи Італії без посмішки ніяк " .

За матеріалами: Abzac.org