ua en ru

Кримчан висаджують з поїздів на кордоні

Російські прикордонники знімають кримчан з поїздів , що прямують до Росії , під надуманими приводами. Як розповідають пасажири поїздів московського напрямку , прикордонний контроль щодо громадян України росіяни посилили близько місяця тому.

Мешканка Сімферополя Світлана розповіла , що на початку листопада вона їздила до Москви до родичів. Українські прикордонники пропустили без претензій.

- Проблеми почалися на російській стороні. Прикордонники причепилися до мого паспорту , сказали , що печатка нібито " підроблена " . Я їм кажу , що українці пропустили нормально . А вони ні, мовляв , ходімо для з'ясування , - згадує жінка. - Росіяни по телефону зв'язалися з українськими колегами і , уточнивши нюанси за документами , відпустили мене .

Світлана таки встигла на свій потяг .

Такий випадок виявився далеко не єдиним за останній час. Як повідомила мешканка Донецька Ірина Білоколос , 15 листопада російські прикордонники на пропускному пункті Долбіно в Білгородській області зняли її з московського поїзда , і повернули назад в Україну .

- Їх не влаштувало , що у мене в паспорті літери "л" і "з" нечітко написані. Начальник зміни сказав , що мій паспорт "частково підроблений " , але як таке можливо, не пояснив . Я дев'ять разів їздила до Москви з цим паспортом , ніколи раніше таких проблем не було , - дивується жінка.

За словами Ірини , в той день у Долбіно не пропустили десятки пасажирів з сімферопольського , дніпропетровського , одеського і криворізького поїздів. Чоловіка з Сімферополя разом з онуком повернули назад в Україну через надірваною сторінки в свідоцтві про народження .

- Деякі отримали на руки "повідомлення " , що їм заборонено в'їзд до Москви до 2015 або 2016 року. Нічого не пояснили . Сказали звертатися до консульства , - зазначила Ірина.

Людей саджали в потяги , наступні в Україну . А паспорта їм повертали вже українські прикордонники.

- Вони сказали , що такий цирк триває вже четвертий тиждень . Росіяни за день знімають з поїздів близько 50 українців . Нічого не пояснюють при цьому , - каже Ірина. Вона пов'язує настільки жорсткою контроль на кордоні з погіршенням відносин України та Росії через майбутнього підписання Асоціації з ЄС. Ірина зараз повернулася додому і здала свій паспорт на обмін .

Начальник поїзда № 30 " Сімферополь- Москва" ( Російські залізниці ) Сергій Філіппов відзначив , що таких проблем при перетині російського кордону в українців не виникає.

- Мені взагалі не зрозуміло , звідки така інформація. Людей просто так з потягу ніхто знімати не буде. Значить , вони щось порушили , - сказав Сергій Філіппов.

У прес -службі Східного управління Держприкордонслужби України у Харкові не підтвердили , але і не спростували інформацію про масове повернення українців додому російськими прикордонниками. Нічого не захотіли коментувати і їхні російські колеги з прикордонного управління ФСБ Росії по Бєлгородській та Воронезькій областях .

За словами помічника начальника Східного управління Держприкордонслужби України Мирона Сидора , підставою для відмови у в'їзді в іншу державу може стати прострочене фото в паспорті , нечіткі друку , розмите написання імені та прізвища , механічні ушкодження. Покинути країну не вийде також злісним боржникам , аліментника і тим , хто перебуває в розшуку.