ua en ru

Ким доукомплектують новий Кабмін

Міністра промполітики чекаємо в найближчі дні, а Мінкульт, схоже, політикам не потрібен.

Через три тижні після призначення нового Кабміну в ньому може бути заповнена передостання вакансія: як повідомив «Сегодня» джерело в керівництві Партії Регіонів, не пізніше вечора середи повинен з'явитися указ президента про призначення глави новоствореного Міністерства промполітики.

Джерело підтвердило інформацію, що з'явилася раніше інформацію, що міністром стане 50-річний екс-гендиректор «Газу України» Сергій Зубов, на даний момент керівний однієї зі структур «Енергоатому»: «Зубова прем'єру запропонував віце-прем'єр Бойко, це його людина, і це не всім подобається, але все-таки кандидатуру погодили. А поки той же Бойко курирує відновлення самого міністерства; зараз вже розуміють, що воно необхідне ». Нагадаємо, Мінпромполітики було ліквідовано в грудні 2010-го під час адмінреформи; до розформування його очолював Дмитро Колесніков, зараз є губернатором Дніпропетровської області.
Після призначення міністра промполітики в уряді залишиться лише одна вакансія - у Міністерстві культури. І з нею нічого не зрозуміло. Призначення чекали ще в грудні, але воно не відбулося. Виникали прізвища останнього міністра Михайла Кулиняка, Ганни Герман, Таїсії Повалій, Володимира Гришка та ще кілька, але всі так і залишалося на рівні чуток, а міністерством в якості «і. о. »керує заступник - Юрій Богуцький. «Може бути будь-яке призначення, - говорить наше джерело. - З одного боку, у Кулиняка хороші стосунки з президентом, він був у нього в Гуті на Різдво. З іншого - якби президент хотів призначити Кулиняка, то вже призначив би. Одне можу сказати точно: Герман на Мінкульт не піде. Після того як гуманітарну сферу віддали у відання віце-прем'єру Грищенко, у міністра культури залишилася занадто вузька сфера відповідальності, щоб цей пост цікавив серйозного політика ».

Тим часом більшість з призначення 24 грудня міністр за три минулі тижні в публічному просторі так і не з'явилися. Не було жодного офіційного повідомлення про двох віце-прем'єрів - Юрія Бойка, Костянтин Грищенко, міністр екології Олега Проскурякова або міністрі інфраструктури Володимир Козак; про міністра ЖКГ Геннадій Темник відомо тільки, що він чергував в Кабміні на Новий рік, а міністр економіки Ігор Прасолов запам'ятався лише тим, що парламент позбавив його депутатського мандата з третьої спроби.
Але є й інші приклади. Віце-прем'єрові Олександру Вілкулу доручили розрулювати ситуацію з «Аеросвітом». Він зустрічався з Ігорем Коломойським, але поки домігся лише вибаченнями перед пасажирами. Але найбільш активний серед новачків, безумовно, перший віце-прем'єр Сергій Арбузов. Тільки за вчорашній день він зробив два важливих заяви на різні теми - по-перше, офіційно назвав суму, яку ми сподіваємося отримати від МВФ за новою угодою ($ 15,4 млрд), по-друге, заявив, що Кабмін проводить поглиблене розслідування причин скандалу навколо підписання договору по інвестуванню LNG-терміналу. Правда, за словами Арбузова, розслідування таки курирує Микола Азаров, але обсяг завдань першого віце-прем'єра все одно вражає.

Активний і новий міністр оборони Павло Лебедєв, який вже не тільки встиг розповісти про плановані реформи, а й зумів розширити зону впливу: за його словами, в структуру Міноборони увійде недавнє МНС, тепер реорганізоване в держслужбу. До речі, при цьому Лебедєв ще й - єдиний з міністрів - залишається нардепом, і навіть встигає голосувати.

Екси: Колесникову дали транспорт, Тігіпко - IT.

Перед Новим роком уряд покинули п'ятеро керівників міністерств. Більшість перейшли на роботу в парламент. Так, після відходу з уряду Віктор Балога (екс-глава МНС) і Петро Порошенко (екс-міністр економічного розвитку), які пройшли до ВР по мажоритарці, не увійшли до складу жодної фракції. У парламенті обидва збираються займатися питаннями євроінтеграції - стали членами відповідного комітету.

За словами Балоги, піти в Раду він вирішив сам, так як урядова майданчик «втратила свою актуальність», а от в парламенті в нових політичних умовах йому буде де розвернутися. Порошенко ж ще до відставки з Кабміну запевняв, що, якщо він не буде потрібен в уряді, без проблем готовий працювати депутатом. Політик не підтримує вступ України в Митний союз, але вважає, що Україна може продовжити економічне зближення з Росією паралельно з процесом євроінтеграції.

Екс-глава Міноборони Дмитро Саламатін тепер займає пост радника президента Віктора Януковича з питань безпеки та оборони. Відставка Саламатіна, за його словами, не засмутила, а навіть обрадувала: раніше він неодноразово просив президента звільнити його з посади у зв'язку з необхідністю поправити здоров'я. Однак радником бути погодився - екс-міністр хоче залишитися у провладній команді. Колишній перший віце-прем'єр і міністр інфраструктури Борис Колесніков пройшов до парламенту в списку ПР (№ 8), і там він також буде займатися транспортом: політик очолив комітет з питань транспорту і зв'язку.

«Це рішення президента в контексті реформи транспортної системи, - прокоментував« Сегодня »Борис Вікторович свій перехід в парламент. - І я збираюся в тісній співпраці з Міністерством інфраструктури працювати саме над цією проблемою ». Екс-глава Мінсоцполітики Сергій Тігіпко також пройшов у Раду за списком ПР (№ 3) і займеться новими технологіями: він увійшов до складу комітету з питань інформатизації. «Будемо далі займатися створенням умов для IT-бізнесу», - пише він на своїй сторінці в Facebook.
Сергій Леонідович сам прийняв рішення піти у Раду, сказала «Сегодня» прес-секретар екс-міністра Євгенія Кравчук: «Він заявляв, що говорив з прем'єр-міністром і президентом, і йому пропонували залишитися в уряді. Він міг зайняти пост віце-прем'єра з гуманітарних питань або залишитися міністром соцполітики, але сам відмовився ».

Дебют до ювілею

У неділю відбувся публічний дебют нового міністра закордонних справ Леоніда Кожари, який у Чернівцях зустрівся з російським колегою Сергієм Лавровим. Що цікаво, він збігся з ювілеєм: Кожара відзначив 50-річчя, його вітали в «Фейсбуці». Як розповів нам один з регіоналів, «я подзвонив привітати Льоню, а він мені каже - а ми якраз вінок покладаємо».