Всупереч забороні. Країна ЄС продовжує видавати "золоті візи" росіянам

Всупереч забороні. Країна ЄС продовжує видавати "золоті візи" росіянам Фото: Візи для росіян до ЄС (gettyimages.com)

Іспанія продовжує видавати посвідку на проживання росіянам за схемою "золота віза", незважаючи на те, що рік тому видачу призупинили через вторгнення в Україну.

Як чиновники оминають заборону, TRAVEL РБК-Україна повідомляє з посиланням на schengenvisainfo.com.

Минулого року МЗС Іспанії спільно з МВС, а також Мінсоцзахисту досягли домовленості про зупинення видачі громадянам Росії дозволів на проживання, а також "золотих віз" за нерухомість.

Ця угода була частиною санкцій, запроваджених проти РФ за вторгнення в Україну. Однак іспанська влада не повністю дотримується заборони на подання заявок.

"Місяць тому ми отримали схвалення останньої заявки громадянина Росії, який купив житло. Вони скасували можливість вимагати ці візи в консульствах у Санкт-Петербурзі та Москві, але не дозволи, які туристи запитують звідси", – каже міграційний юрист Крістіна Ромеро.

Документ, який опинився у розпорядженні видання On Economia, свідчить про видачу посвідки на проживання члену сім'ї російського інвестора, яку було видано 25 січня.

Всупереч забороні. Країна ЄС продовжує видавати "золоті візи" росіянамФото: Російські туристи отримують "золоті візи" в Іспанії ( immigrantinvest . com)

Тим часом джерела в уряді не відповіли, чи видають громадянам РФ дозволи на інвестування, і не відкрили дані про кількість виданих дозволів минулого року. Але юристи кажуть: це можливо.

"Були російські громадяни, які боялися, що їх не видадуть, і ми думали, що вони перестануть їх видавати. Але зрештою ми з'ясували, що жодних змін у головному бізнес-блоці не було, тільки наклали вето російські консульства", –розповів член Імміграційної комісії Колегії адвокатів (ICAB) Антоніо Сегура.

Іспанська програма "Золота віза", дозволяє іноземцям отримати дозвіл на проживання в цій країні в обмін на інвестиції в розмірі не менше 500 000 євро. З початку 2020 року Іспанія видала такі візи 492 росіянам.

Нагадаємо, ми писали, чому Росії не вдасться збільшити турпотік із інших країн.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram .