Рекорди заявок. Країна ЄС подвоює вартість "золотих віз"

Рекорди заявок. Країна ЄС подвоює вартість "золотих віз" Фото: Острів Санторіні у Греції (pixabay.com)

У Греції вирішили збільшити суму інвестицій для програми "Золота віза" удвічі. Посвідку на проживання при покупці нерухомості можна буде отримати за 500 тисяч євро.

Рішення набуде чинності з 1 травня, повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на schengenvisainfo.com.

Зараз іноземні інвестори можуть отримати 5-річний дозвіл на проживання в Греції, зробивши інвестиції в розмірі не менше 250 000 євро. Із травня мінімальна сума подвоїлася до 500 000 євро в муніципалітетах Салоніки та Афіни, а також на островах Санторіні та Міконос.

План спрямований на підвищення доступності нерухомості для громадян Грецької Республіки, повідомив прем'єр-міністр країни Кіріакос Міцотакіс.

Сума інвестицій у нерухомість у 250 тисяч євро була низькою для заможних іноземців, які скуповували по кілька об'єктів нерухомості, щоб здавати в оренду туристам. Це підвищило орендну плату та зробило житло менш доступним для місцевих мешканців.

Схема "Золота віза" у Греції діє з 2014 року. Зазначається, що програма продовжує залишатися ефективною. В останньому кварталі 2022 року схема отримання громадянства в обмін на інвестиції у Греції викликала рекордний інтерес. За цей період було подано 2432 заявки на отримання "золотих віз".

Рекорди заявок. Країна ЄС подвоює вартість "золотих віз"Фото: "Золоті візи" в Греції стають популярнішими (immigrantinves.com)

У 2022 році було подано 4485 нових запитів, а загальна кількість заявок, включаючи на продовження, досягла 5547. Це на 125% більше, ніж у 2021 році.

Найбільше заявок на отримання "золотих віз" подали громадяни Китаю, Туреччини, Лівану, Росії та Єгипту.

Нагадаємо, ми писали, що Португалія завершує програму видачі "золотих віз".

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Увага! Під час війни активізувалися інтернет-шахраї, які видають себе за сайт РБК-Україна. Вони використовують наш дизайн, персональні дані редакції та схожу адресу сайту. Єдиний домен РБК-Україна – www.rbc.ua. Про фейкові сторінки з нашою назвою повідомляйте на пошту: sb@rbc.ua.