Протермінований ресурс. Літаки в РФ виконали тисячі рейсів зі зношеними запчастинами

Протермінований ресурс. Літаки в РФ виконали тисячі рейсів зі зношеними запчастинами Фото: Літак російської авіакомпанії (pixabay.com)

У 2022 році в РФ перевізники здійснили більше 2000 рейсів на західних літаках, у яких запчастини та комплектуючі були з терміном придатності, що минув.

Перевірки авіапідприємств виявили дефіцит деталей, повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на російські ЗМІ.

Інформацію озвучили у Ространснагляді. У 2022 році відомство виявило понад 2000 рейсів літаків, на яких використовувалися запасні частини та компоненти з терміном експлуатації.

Позапланові перевірки авіапідприємств показали дефіцит комплектуючих виробів та проблеми з постачанням витратних матеріалів до західних літаків.

Зазначається, що деякі специфічні комплектуючі неможливо завезти до Росії через санкції, інші доставляють із суттєвими затримками – замість 7 днів чекати доводиться до 120 днів.

Через таку ситуацію в РФ зафіксували "численні факти експлуатації авіаційної техніки з порушеннями, які безпосередньо впливають на безпеку польотів".

"Наприклад, допуск до експлуатації компонентів із ресурсом, що минув. Сумарно зафіксовано більше 2 тисяч подібних польотів", – повідомив глава відомства.

При цьому не уточнили, чи йдеться лише про комерційні чи всі типи авіаперевезень.

У США розкрили одну із схем обходу санкцій російською авіацією та заарештували її організаторів.

Нагадаємо, ми писали, що російський пілот розповів про стан авіації РФ.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.