Нарівні з громадянами ЄС. В Австрії запроваджують важливі зміни для українців

Нарівні з громадянами ЄС. В Австрії запроваджують важливі зміни для українців Фото: Підтримка України в Австрії (unsplash.com/tetiana-shyshkina)

В Австрії спрощують доступ українців до ринку праці – з квітня біженцям не буде потрібен дозвіл на роботу. Це означає, що стануть доступні різні види зайнятості.

Всіх біженців з України, яким видали посвідчення переміщеної особи, звільнять від дії Закону про працевлаштування іноземців, повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на kurier.at.

Перепони для доступу на австрійський ринок праці скасують для людей, які переміщені в результаті війни з України. Згідно заяви Мінпраці, з другого кварталу всі українці, які отримали "Блакитну карту" (посвідчення переміщеної особи), зможуть працевлаштовуватися без отримання спеціального дозволу.

Біженці зможуть погодитися на будь-яку роботу, включаючи тимчасову, без дозволу на роботу від AMS. Так українці, які втікають від війни, будуть поставлені у рівне становище з громадянами ЄС.

Загалом у Австрії отримали тимчасовий прихисток понад 92 тисячі людей з України, близько 66 тисяч досі перебувають у країні. Тимчасовий захист для українців подовжили до 4 березня 2024 року.

Нарівні з громадянами ЄС. В Австрії запроваджують важливі зміни для українців

Фото: Мітинг в Відні (unsplash.com/tetiana-shyshkina)

На кінець 2022 року в цій країні працювали 13546 українців - майже на 8200 більше, ніж у 2021-му. Наразі 74% українських працівників – жінки.

Експерти зазначають, що зміни в австрійському законодавстві не лише полегшить пошук роботи для українських біженців, але й зменшить навантаження для працедавців. Хоча українці й мали право працювати, але працедавці були зобов'язані отримувати для цього дозвіл.

Нагадаємо, ми писали, що українських біженців готуються переселяти до північної країни ЄС.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.