Фальшива реклама. У Польщі попереджають про нове шахрайство з банківськими картками

Фальшива реклама. У Польщі попереджають про нове шахрайство з банківськими картками Фото: Введення банківських даних на сайті (freepik.com)

У Польщі з'явилися нові види шахрайства, через які можна втратити гроші з банківських рахунків. Попередження оприлюднила Група реагування на інциденти комп’ютерної безпеки польського фінансового сектору (CSIRT KNF).

Йдеться про фішингові компанії, які розсилають повідомлення та рекламу, повідомляє РБК-Україна з посиланням на yavp.pl.

У Польщі активізувалися шахрайські схеми, які націлені на те, щоб виманити дані банківських карт при оформленні замовлення на небезпечних сайтах. Одне з таких шахрайств – розсилки SMS-повідомлень нібито від імені великого польського банку.

"Остерігайтеся нової фішингової кампанії, яка видає себе за банк ING Polska. Кіберзлочинці розсилають фальшиві SMS-повідомлення з інформацією про нібито закінчення терміну доступу до мобільного додатку банку. Посилання з SMS веде на небезпечний веб-сайт, де, окрім банківських облікових даних, шахраї виманюють номери PESEL і дані платіжних карток. Будьте пильними та не дайте себе обікрасти", – йдеться в попередженні групи.

Також можна натрапити на фальшиву рекламу від різних компаній. Наприклад, від імені нібито польської авіакомпанії LOT в оголошенні пропонується купити втрачений багаж за привабливими цінами.

"На наступному кроці заохочують вас заповнити коротке опитування, але насправді вони виманюють дані вашої платіжної картки. Будьте пильними та не дайте себе обікрасти", – звертають увагу в CSIRT KNF.

Також шахраї пропонують у Facebook придбати Вроцлавську та Варшавську міські транспортні карти за привабливою ціною. Посилання в дописі веде на сайт, який викрадає дані банківських карток.

Водночас напередодні Чорної п'ятниці шахраї видають себе за відомий магазин одягу і пропонують великі знижки. Посилання також ведуть на сайт, звідки викрадаються дані карток.

Українців раніше попереджали також про поширену шахрайську схему у Польщі. Гроші крадуть за допомогою платіжного механізму ВLІК.

Нагадаємо, ми писали, як перевірити агенцію праці у Польщі та захиститися від шахрайства.