Черга з 5 ранку. Як купити білет на поїзд з Києва до Відня: досвід пасажирки

Черга з 5 ранку. Як купити білет на поїзд з Києва до Відня: досвід пасажирки Фото: Потяг Київ-Відень (facebook.com/Ukrzaliznytsia)

Із Києва до Відня українці можуть подорожувати прямим рейсом залізниці. Але придбати квитки на цей потяг навіть складніше, ніж до Варшави.

Як українці купують квитки за цим маршрутом, TRAVEL РБК-Україна розповідає з посиланням на особистий досвід українки з ніком iruchenka, яким вона поділилася у TikTok.

Де можна купити квитки до Відня та чому їх мало

Днями дівчина приїхала в Київ з Мюнхена. Її маршрут складався через Берлін, Варшаву та Львів. Про потяг Київ – Відень вона знала, але ніде не змогла знайти квитки.

На вокзалі у Львові пасажирці пояснили, що поїзд Київ – Відень курсує щодня. Він має два вагони, 60 місць. Квитки можна купили лише в міжнародній касі.

"Приїхала в Київ о 8:30, а міжнародні каси відкриваються о 8-й. Квитків на поїзд на Київ – Відень вже не було. Я порахувала, що якщо 19 березня продають на 7 квітня, то 22-го я отримаю квиток на 10-те", – розповіла вона.

Коли українка приїхала 22 березня на столичний вокзал о 7 ранку, в чотири міжнародні каси вже стояли черги по 2-5 людей.

"Виявилося, що люди приїжджають о 5 ранку зі стільцями і чекають, щоб бути першими в черзі. О 7:50 каси відкриваються, вже о 8:01 перші квитки розпродані, о 8:02 не залишилося жодного. Люди, які були третіми-четвертими в черзі, нічого не отримали. Вже о 8:05 не було жодного квитка і з Відня на Київ", – поділилася дівчина.

Вона з'ясувала, що на Київ виділяється 10-15 квитків, бо поїзд їде через Житомир, Львів – у тих містах теж продають квитки.

"Потяг, як мені розказали, дуже маленький, всередині тісно і незручно, але це був би шикарний план для мене доїхати до Мюнхена, бо з Відня туди поїзд доїжджає за 4 години", – пояснила Ірина.

Черга з 5 ранку. Як купити білет на поїзд з Києва до Відня: досвід пасажирки

Фото: Залізнична станція у Львові (unsplash.com/viktor-bystrov)

Як українці вдалося придбати квиток у касі

Наступного ранку українка взяла таксі та вирушила на вокзал. О 5-й ранку вона вже була біля кас першою і змогла купити білет.

"Люди почали підтягуватися о 5:20, о шостій було чоловік 10. Відкрили 5 кас. Люди ледь не побилися за чергу, бо "другим" квитків вже не вистачить. На одну людину можна брати кілька квитків. Взагалі на Україну виділяється 30 квитків, які можна купити в міжнародній касі будь-якого міста", - звертає увагу вона.

Тому пасажирка радить приїжджати на вокзал не пізніше 5:30 ранку, щоб бути першими в черзі.

До слова, квитки на щоденний прямий поїзд Київ – Варшава можна придбати онлайн. Але через малу кількість вагонів та великий попит їх також дуже складно придбати.

Нагадаємо, ми писали, що Укрзалізниця додала поїзди для подорожі на вихідні у квітні.

Увага! Під час війни активізувалися інтернет-шахраї, які видають себе за сайт РБК-Україна. Вони використовують наш дизайн, персональні дані редакції та схожу адресу сайту. Єдиний домен РБК-Україна – www.rbc.ua. Про фейкові сторінки з нашою назвою повідомляйте на пошту: sb@rbc.ua.