"Велика китайська стіна". Чим дивує найдовший будинок світу в Луцьку

"Велика китайська стіна". Чим дивує найдовший будинок світу в Луцьку Фото: Найдовший будинок у Луцьку та "попередник" у Німеччині (колаж РБК-Україна)

В унікальній багатоповерхівці проживає понад 3 тисячі мешканців

Унікальний будинок завдовжки майже 3 кілометри є визначною пам'яткою Луцька вже чотири десятки років. Багатоповерхівка – каскад житлових будинків, об'єднаних між собою арками.

TRAVEL РБК-Україна розповідає про особливості "горизонтального хмарочоса" із посиланням на "Суспільне".

Цікаві факти про будинок-лабіринт

Будинок збудували у 1970-1980-х роках за проектом волинського архітектора Василя Маловиці. Тоді п'ятиповерхові та дев'ятиповерхові цегляні секції створили архітектурний ансамбль у вигляді бджолиних сот.

Це було повне новаторство на теренах Радянського юоюзу. Про перший подібний квартал Фогельштанг у німецькому Мангаймі, збудований десятиліттям раніше, в країні не знали. Однак пізніше "нескінченні будинки" на сотні під'їздів почали з'являтися в інших містах. У Києві такий довгий будинок-соти (понад 2 км) збудували на проспекті Академіка Заболотного.

Будинки в Луцьку, з'єднані арками, нагадують лабіринт. Загальна довжина всіх 38 будівель налічує 2775 м. Місцеві жителі називають комплекс "великою китайською стіною". Секції з'єднані під кутом 120 градусів.

"Велика китайська стіна". Чим дивує найдовший будинок світу в Луцьку

Фото: Автором проекту споруди виступив волинський архітектор Василь Маловиця (Роман Сенішин)

У багатоповерховому будинку 156 під'їздів, понад 3 тисячі квартир та близько 10 тисяч мешканців. Частина з них не знають, що живуть у найдовшому будинку світу.

Кожен будинок має окрему адресу. Усього ж "луцька стіна" розтяглася на два міські проспекти - Соборності та Молоді.

Як живеться людям у незвичайному кварталі

Всі двори схожі, тому навіть мешканці спочатку після заселення не могли знайти шлях додому і викликали таксі, щоб потрапити за потрібною адресою.

"Спочатку губилася, коли гуляла з коляскою, потрапляла на інші вулиці, але згодом призвичаїлася. Зараз це найкращий район", - каже мешканка будинку Світлана Кохан.

Єдиний шлях потрапити всередину цього мікрорайону – пройти чи проїхати через арки довгого будинку, розповів головний архітектор міста Веніамін Туз .

Отримати квартиру в кварталі вважалося престижним, секції будувалися за індивідуальним проектом та заселялися представниками однієї професії чи структури.

Нагадаємо, ми писали, що на Миколаївщині виявили унікальний склеп козацької старшини.