У берлінському аеропорту Тегель готуються переселяти біженців: деталі

У берлінському аеропорту Тегель готуються переселяти біженців: деталі Фото: Біженці в аеропорту Тегель (gettyimages.com)

На місці колишнього аеропорту Тегель у Берліні рік тому організували центр прибуття українських біженців. Їх реєстрували та розселяли у місті чи інших землях.

За рік у Тегелі прийняли 75 645 біженців, повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на tagesspiegel.de.

Державне управління у справах біженців (LAF) підбило підсумки роботи аеропорту Тегель. Центр розпочав роботу 20 березня 2022 року.

За рік там зареєстрували 75645 осіб. Близько половини відправили в інші федеральні землі, решта залишилися у Берліні.

"Рік тому колишній аеропорт Тегель за дуже короткий час став пунктом прибуття біженців з України. Для нас було і залишається гуманітарною справою допомагати людям, яким довелося тікати від війни", – сказала сенатор із соціальних питань та питань інтеграції Катя Кіппінг.

Після прибуття до Тегеля біженців розміщують у тимчасових приміщеннях на території аеропорту, доки не буде знайдено місце у гуртожитку.

"Звичайно, це не можна порівняти з власною кімнатою або квартирою", - зазначила вона.

Центром опікуються кілька благодійних організацій – серед них Союз самаритян та Червоний Хрест. Також у центрі працює понад тисяча співробітників. Нині там проживає близько 3525 осіб – їх розмітили у колишніх терміналах та загальних наметах на льотному полі.

У берлінському аеропорту Тегель готуються переселяти біженців: деталіФото: Біженці у Берліні (gettyimages.com)

Медичну допомогу отримали 10 тисяч біженців. За рік у Тегелі зареєстрували 727 котів та 800 собак з України.

Влада Берліна планує найближчим часом переселити біженців в інші приміщення, тимчасове модульне містечко та квартири, повідомляє amalberlin.de. Будівлю колишнього аеропорту вже влітку мають намір переобладнати під потреби технічного університету.

Нагадаємо, ми писали, які країни урізають підтримку українським біженцям.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Увага! Під час війни активізувалися інтернет-шахраї, які видають себе за сайт РБК-Україна. Вони використовують наш дизайн, персональні дані редакції та схожу адресу сайту. Єдиний домен РБК-Україна – www.rbc.ua. Про фейкові сторінки з нашою назвою повідомляйте на пошту: sb@rbc.ua.