В Анталії взялися розвивати дайвінг-туризм: що можна побачити під водою

В Анталії взялися розвивати дайвінг-туризм: що можна побачити під водою Фото: Підводний музей у Сіде (facebook.com/sideunderwatermuseum)

У найпопулярнішій туристичному регіоні Туреччини Анталії планують розвивати дайвінг-туризм. У цьому році потік любителів досліджувати підводний світ знизився.

Туристичні компанії планують зробити маршрути такого туризму цікавішими, щоб перетворити локацію на одну із найпривабливіших у світі, розповідає РБК-Україна з посиланням на hurriyetdailynews.com.

Торік у 222 локаціях для дайвінгу в Анталії занурилися 80 тисяч туристів. Але за 9 місяців 2023 року ця цифра склала лише 55 тисяч. Такий спад інтересу турбує місцеві туристичні компанії, які планують "зміцнити" маршрут і привабити більше дайверів.

Зазвичай під час сезону в місті здійснюється до 1000 занурень на день. Для вивчення підводних скарбів працюють спеціальні екскурсоводи. Дайвінг-компанії супроводжують туристів до вибраних місць дайвінгу на приватних човнах і проводять попередню підготовку. Занурення супроводжується відео- та фотозйомкою під водою.

Любителів дайвінгу найбільше приваблюють такі локації:

  • "French Socialite Shipwreck" біля історичної яхтової гавані Калейчі в Анталії;
  • затонулий корабель Сен-Дідьє часів Другої світової війни;
  • Паризька корабельна аварія на глибині 25 м;
  • Підводний музей Сіде.

Після однієї спроби дайвери щороку щороку повертаються в місто для занурень у різних місцях. Середня вартість такої підводної екскурсії – приблизно 100 доларів.

У Кемерській асоціації підводного збереження та благоустрою зазначають, що місцеві асоціації та бізнес зміцнять дайвінг-маршрут міста різними проектами, щоб зацікавити більше гостей.

Нагадаємо, ми писали, чи безпечно зараз подорожувати до Єгипту та Йорданії. Міністерства закордонних справ Британії, США та Австралії визнали країни безпечними.

Також ми писали, що у Єгипті будують залізницю від пляжів до пірамід. Нова гілка залізничної мережі з'єднає всі види туристичних зон.