Звичайна випадковість чи подорожі у часі: на картині 17-го століття помітили річ із майбутнього
Відвідувачі Національної галереї в Лондоні помітили дивну "річ із майбутнього" на картині Фердинанда Бола "Портрет Фредеріка Слюйскена", яку художник створив ще у 1652 році. Тепер люди сперечаються у соцмережах - це випадкова схожість чи доказ подорожей у часі.
Про це пише Hyper Allergic.
Що саме помітили на старовинній картині
На картині Фердинанда Бола зображений 8-річний хлопчик, який стоїть біля столу з їжею і стискає в руці чашку. Підліток одягнений у вбрання тієї епохи - чорній куртці, плащі, білій сорочці з воланами, шкарпетках та чорних черевиках.
Але найцікавіша деталь, яка власне і привернула увагу любителів мистецтва - на взутті хлопчика уважні відвідувачі помітили білу галочку, яка дуже схожа на культовий логотип Nike.
"Це викликало резонанс серед користувачів соціальних мереж, коли минулого року ми опублікували твіт у день народження художника, просячи людей помітити більш "сучасну" деталь, уважніше придивившись до взуття хлопчика на портреті", - сказав прес-секретар Національної галереї.
Зазначається, що робота голландського художника була в приватній колекції, але експонувалась у Національній галереї до лютого минулого року. Картину продали з аукціону в 2015 році за 6,44 млн доларів.
Це полотно вважають найкращим портретом Фердинанда Бола і є визначним моментом у його кар’єрі, коли він вийшов із тіні свого наставника - голландського художника Рембрандта.
"Кросівки Nike" на старовинній картині (скриншот)
Як це пояснюють експерти
Користувачі інтернету одразу почали висувати теорію про подорожі у часу. Вони припускають, що людина з майбутнього вплинула на автора картини чи дійових осіб, причетних до її написання.
Втім колекціонер кросівок Брендон Мартінес вважає, що ця біла смужка, яку у сучасному світі асоціюють із брендом Nike, може бути всього лиш частиною шкарпетки, яка видніється на стику взуття і "язичка".
Також він зауважив, що форма взуття на картині зовсім не підходить для кросівок.
"Широка плоска передня частина стопи виглядає надзвичайно незручною. Хоча тонка "галочка" на малюнку виглядає як оригінальний дизайн бренду", - додав експерт.
Також багато хто вважає, що це може бути випадкова схожість із сучасною емблемою.
Зазначимо, що первинно знак Nike створювали, як зображення крил богині Ніки, тому дизайнер емблеми точно не надихнувся цією картиною.
Раніше ми писали про те, що на картинах Леонардо да Вінчі виявили апокаліптичні послання.
Читайте також про те, чи міг насправді відбутися біблійний Всесвітній потоп.