ua en ru

Встигніть до блекауту. Лікарі пояснили, що треба зробити вже зараз, щоб безпечно перезимувати

Встигніть до блекауту. Лікарі пояснили, що треба зробити вже зараз, щоб безпечно перезимувати Що треба встигнути зробити до блекауту (фото: Freepik)

Лікарі закликали українців підготуватись до блекауту і подбати про своє здоров'я вже зараз. Вони назвали важливі медичні процедури, які треба зробити кожному, аби безпечно перезимувати.

Про це пишуть на медичній сторінці Uahealth в Instagram.

Зробіть планові операції

Якщо давно мріяли видалити родимку чи вирівняти перегородку, щоб ніс дихав, то зробіть це зараз. Не доводьте болячки до стану невідкладної допомоги. Займайтесь ними, поки вони в "сплячому режимі.

"Звісно лікарні забезпечені джерелами енергії, але восени та взимку пікові навантаження на них. Тож є високий ризик, що усі планові операції будуть зміщені", - пояснюють медики.

За цей час болячка зі сплячого режиму може перейти в активний стан і на додачу до відключень світла, ви ще й займатиметеся нагальними питаннями відновлення здоров'я.

Сходіть до стоматолога

Уся апаратура в стоматології потребує струму, тож не всі стоматології продовжуватимуть працювати в умовах перебою з постачанням електроенергії.

"А це означає, що й до інших стоматологів буде вкрай важко потрапити. Тому краще сходіть зараз і все перевірте, та за потреби полікуйте", - радять експерти.

Вакцинуйтеся

Перевірте, чи є у вас ревакцинація проти правця та дифтерії. За потреби зробіть їх. Також вакцинуйтеся від грипу.

"Повірте, ви не захочете шукати навпомацки жарознижувальні ліки, термометр чи викашлювати нутрощі", - зазначають лікарі.

Зробіть запас ліків

Звичайно під час блекауту аптеки працюватимуть, але навіть у них можливі перебої. Тому краще запастись необхідними препаратами і почуватись комфортніше. Також не забудьте і про засоби контрацепції.

Дізнайтесь адреси найближчих лікарень

Випишіть адреси та номери телефонів найближчих лікарень. Завантажте собі на смартфон офлайн-карти, або про всяк випадок вивчіть туди дорогу.

Подбайте про психічне здоров'я

"Прийміть той факт, що вимкнення електроенергії є частиною нашої буденності. Винні у цьому тільки наші північні сусіди, але не треба щоразу злитись через це, бо це зжере вашу енергію. Якщо прийняти цей факт вам складно, то обговоріть це зі своїм психологом", - радять медики.

Придбайте засоби освітлення

Вже зараз варто купити ліхтарики, свічки, світловідбивні стрічки та наліпки. Важливо, щоб вас на вулиці бачили водії. Також варто придбати налобний ліхтарик, щоб і ви могли бачити у темряві.