ua ru

На Волині замість житлового будинку звели церкву МП, де моляться на Путіна (відео)

На Волині замість житлового будинку звели церкву МП, де моляться на Путіна (відео) Дехто досі ходить до церков УПЦ МП (ілюстративне фото: РБК-Україна)

Волинська обласна рада ще в квітні заборонила діяльність УПЦ МП на території області. Однак, жителі села Рачин стверджують, що прихильники Москви побудували новий храм і в ньому моляться за Путіна і окупантів, а поза церквою кажуть, що це "Україна напала на Росію".

Про це йдеться у сюжеті видання Конкурент TV, до журналістів якого звернулась місцева жителька.

На Волині замість житлового будинку звели церкву МП, де моляться на Путіна (відео)

Скриншот

Деталі скандалу

Церква Різдва Пресвятої Богородиці у селі Рачин в лютому 2019 року офіційно стала частиною ПЦУ. Тоді митрополит Луцький і Волинський Михаїл видав розпорядження про прийняття релігійної громади села, яка виявила бажання покинути московський патріархат.

Однак місцевий священник церкви, яка до цього належала до московського патріархату, не підтримав рішення більшості людей. Він зібрав довкола себе прибічників "руского міра" й разом з ними вирішив знайти нове приміщення для проведення служінь.

За словами місцевої жительки, прихожани МП "десь збирались деякий час", а потім разом зі священником взагалі почали будувати нову церкву.

На Волині замість житлового будинку звели церкву МП, де моляться на Путіна (відео)На Волині замість житлового будинку звели церкву МП, де моляться на Путіна (відео)

Скриншот

Що каже голова громади?

Голова Горохівської громади Віктор Годик каже, що до нього з місцевих "ніхто не звертався, ніхто нічого не казав".

"Мені реально невідомо, що там і як, хто там молиться. Я знаю, що там відкривали якусь церкву в хаті, чи де. То ми обговорювали з представниками правоохоронних органів. Якщо це підтвердиться, то будемо вирішувати на рівні правоохоронних органів", - сказав він.

Голова громади пообіцяв з’ясувати усю інформацію і дізнатися, чи дійсно там моляться за російських солдатів.

На Волині замість житлового будинку звели церкву МП, де моляться на Путіна (відео)

Скриншот

Реакція людей

Думки людей щодо даної скандальної ситуації розділились на два табори. Одні стверджують, що дійсно так і є, інші - прихильники МП - ображають журналістів телеканалу.

  • Та таких сіл повно на Волині. І в Четвертню приїжджали журналісти - там також ситуація подібна. Але нічого не міняється...
  • Це ж як потрібно мізки прочистити, щоб сьогодні м*литись москалям...
  • Штрафи одразу повернуть темних мирян в лоно української церкви, а дуже великі штрафи ще й зроблять чудо - вони почнуть ненавидіти кац*пію.
  • От брехлива с*а та жителька та ви разом з нею! Ніхто там не молиться за російську армію!