ua en ru

Вчені знайшли одну із найдревніших "золотих" мумій! Їй близько 4300 років

Вчені знайшли одну із найдревніших "золотих" мумій! Їй близько 4300 років Що відомо про унікальну знахідку (колаж: Styler)

Археологи у Єгипті розкопали мумію, вкриту тонким шаром золота. Її вік становить близько 4 300 років. Це робить її однією із найдавніших, які коли-небудь знаходили. Її унікальність полягає ще й в тому, що вона надзвичайно добре збереглась і належить особі не королівського роду.

Про це повідомив археолог і один з учасників розкопок доктор Захі Хавасс у Facebook.

Що відомо про археологічну знахідку

"Золоту" мумію знайшли в Саккарі у 15-метровій шахті разом із трьома іншими гробницями. Вона була у великому прямокутному вапняковому саркофазі, що належить людині на ім'я Гека-Шепес. Саркофаг був запечатаний. Тому науковці вважають, що його не відкривали 4300 років.

Доктор Захі Хавасс, провідний археолог і колишній міністр старожитностей, датує знахідки приблизно 25-22 століттями до нашої ери. За його словами вони належать до 5 і 6 династій Стародавнього Царства.

"Ця мумія може бути найстарішою і найповнішою мумією, знайденою в Єгипті на сьогодні", - заявляє науковець.

Вчені знайшли одну із найдревніших "золотих" мумій! Їй близько 4300 років"Золота" мумія, знайдена у Саккарі (фото: Facebook/Dr. Zahi Hawass)

Інші знайдені мумії належать давньоєгипетському жерцю на ім'я Хнумджедеф, судді та письменнику на ім'я Фетек, а також високопоставленому палацовому чиновнику на ім'я Мері. До офіційних обов'язків останнього входило виконання релігійних ритуалів і виконання функцій "хранителя секретів".

Мумії не королівського походження трапляються рідко. Ще рідше їх знаходять у настільки добре збереженому стані, як ті, що виявили під час цих розкопок.

"Це відкриття є настільки важливим, оскільки воно пов'язує королів з людьми, які жили навколо них", - заявив археолог Абу Дешиш.

Вчені знайшли одну із найдревніших "золотих" мумій! Їй близько 4300 роківНауковець разом із древніми знахідками (фото: Facebook/Dr. Zahi Hawass)

Археологи також знайшли ряд дорогоцінних амулетів й глиняний посуд.

На глибині понад 10 м нижче за початкову знахідку команда виявила ритуальний вівтар і колекцію дерев'яних статуй. Вони одні із найбільших, які коли-небудь знаходили.

Вчені знайшли одну із найдревніших "золотих" мумій! Їй близько 4300 років

Вчені знайшли одну із найдревніших "золотих" мумій! Їй близько 4300 роківВчені знайшли одну із найдревніших "золотих" мумій! Їй близько 4300 роківВчені знайшли одну із найдревніших "золотих" мумій! Їй близько 4300 роківВчені знайшли одну із найдревніших "золотих" мумій! Їй близько 4300 років

Вік знахідок становить майже 4300 років (фото: Facebook/Dr. Zahi Hawass)