Справжні "крейзі". 5 найдивніших будинків в Україні (фото)
Деякі будинки створені нібито хворою фантазією. В них порушена гармонія, геометрія і взагалі - вони нагадують якісь химери. Які такі найоригінальніші будинки в Україні вражають з першого погляду на них?
РБК-Україна (проект Styler) зібрало 5 найдивніших будівель нашої країни, які здаються прибульцями з фантастичного сну.
Перевернута хата (Буковель)
Цей перевернутий з ніг на голову будинок розташований у селі Поляниця. Перевернута хата в Буковелі є першим подібним будинком в Україні. Незвичайність будинку полягає в тому, що його фундамент знаходиться нагорі, а дах - внизу. Умілі майстри збудували його за каркасною технологією всього за 45 днів.
Хоча будинок здається невеликим, його площа становить 85 кв. м. Внутрішнє оздоблення будинку повністю відповідає його зовнішньому вигляду - все догори дригом. Усі меблі та елементи декору прикручені до стелі.
У будинку всього одна простора кімната, облаштована на другому поверсі (фото: etnosvit.com)
Victoria Film Studios (Гурівщина)
Victoria Film Studios - величезна виробнича територія, яка займається створенням кінофільмів. Студія, що розташована у селі Гурівщина Київської області, обладнана різними локаціями, які видно навіть без входу на територію. Серед них є "В'язниця", "Озеро", "Поле", "Село", "Старе місто" та інші.
Сама студія нагадує знаменитий Діснеївський замок - вежі, оповиті плющем, чудернацькі вигини дерев. Привітанням для приїжджих слугують триметрові скульптури Чужого та Хижака з однойменних фільмів.
Всередину заходити не можна, але й ззовні усе відмінно видно (фото: facebook.com/victoriafilmstudios)
Плоский будинок (Одеса)
Так званий "будинок з однією стіною" у Воронцовському провулку входить до числа найвідоміших пам'яток історичного центру Одеси. З певного ракурсу створюється ілюзія відсутності бокової стіни будинку: вона прилягає до фасадної під дуже гострим кутом і, коли погляд направлений паралельно їй, просто не видно.
Цей прибутковий будинок був побудований у 1889 році в стилі ренесанс та еклектика, а архітекторами якого були Д. Я. Клімов та Д. В. Тележинський.
Насправді будинок має трикутну форму (фото: Вікіпедія)
П'яна церква (Чернівці)
Собор Святого Миколая був побудований у Чернівцях в румунський період Буковини (1919-1940 роки) у румунському стилі неоромінеск. Оригінальні "кручені" куполи церкви вказують на зв'язок з румунською культовою архітектурою. Храм зведений за зразком одного з шедеврів румунського середньовічного зодчества: православного Успенського архієрейського собору в румунському місті Куртя-де-Арджеш.
Собор Святого Миколая - єдина православна церква Чернівців, у якій не переривалися богослужіння в радянський час.
За дивну форму гнутих ліній храм отримав прізвисько "п'яної церкви" (фото: Вікіпедія)
Ресторан - драконова печера (Тернопіль)
Ресторан "Старий млин" у Тернополі розташований на фундаменті парового млина, що працював до 1939 року.
Не помітити "Старий млин" з вулиці просто неможливо, настільки цей заклад химерний. Він нагадує казковий пряниковий будинок або летючий корабель, причому з однієї зі стін стирчать три голови та хвіст дракона, що нібито живе всередині.
Дракон охороняє дуже цінні скарби - смачні страви (фото: invtur.com.ua)
Раніше ми вже писали про 5 таємничих підземних споруд України, які захоплюють дух.
Читайте також про 7 найцікавіших місць польської столиці.
При написанні матеріалу використовувалися наступні джерела: сторінка Victoria Film Studios у Facebook, Вікіпедія, сайт I Go to World.